Вихованці вінницького центру "Барвінок" передали захисникам понад 300 тисяч гривень

Вихованці вінницького центру художньо-хореографічної освіти “Барвінок” передали пасхальні гостинці та понад 300 тисяч гривень вчителеві Денису Яблецькому та колишнім учасникам ансамблю, які нині захищають країну. Гроші зібрали на благодійних концертах.

Про це Суспільному розповів директор міського центру Петро Бойко.

Усього коштом благодійних внесків ми з вами передаємо армії 334 865 грн. З них 82 тисячі — це кошти, які зібрали наші випускники для бойового підрозділу “Хижак” патрульної поліції України на придбання технічних пристроїв для ведення бойових дій. Ми передаємо 252 тисячі 865 гривень через Дениса Альбіновича батальйону “Форпост” бригади Буревій НГУ (ці кошти їм потрібні на придбання низько частотного ретранслятора для забезпечення зв'язку під час бойових дій)”, — сказав Петро Бойко.

Гроші передали вчителеві хореографії Денису Яблецькому. Чоловік вперше зустрівся з вихованцями центру “Барвінок”, відколи пішов боронити Батьківщину. Хореографію тут викладав майже двадцять років, був балетмейстером концертного складу народного ансамблю. Нині Денис захищає Україну на Лиманському напрямку у складі бригади гвардії наступу "Буревій".

Важко було змінити зали на військову форму, але зараз такий час, що треба захищати країну. Треба, щоб ці діти не знали тривог. “Барвінок” – мій другий дім. Мої побратими, які зі мною воюють, і наші випускники так само приходять сюди, бо діти це наше життя”, — сказав оборонець.
До того, як я пішов в мене було три групи: одна концертна, маленькі дівчатка (перший клас)і були шестирічні діти. Мені завжди пишуть і дзвонять діти.Ми зв’язок не втрачаємо і постійно спілкуємось.

Групу наймолодших вихованців чоловіка, поки той на війні, навчає дружина Любов Яблецька. Задля цього вийшла з декретної відпустки.

Коли чоловік пішов служити, ми з ним порадились і вирішили, що мені буде трохи спокійніше, коли я буду в оточенні колег і друзів. Тому ми вирішили, що я візьму його клас дівчаток, з ними попрацюю. Вже так з середини лютого я працюю з ними. Ми готуємо танець. Робота кипить. Вони молодці. Вони старанні. Почали мене чути. Бо за цей час вони звикли до його голосу, його вимог, а тут довелосязвикати до мене”, — сказала Любов Яблецька.

Він вклав у нас багато зусиль і сил”

Вихованці Дениса розповіли Суспільному, як працювалося з викладачем та як спілкуються з ним зараз.

Мені він подобався. Денис Альбінович такий жартівливий, що, коли він жартує, то хочеться заплакати. І хочеться краще танцювати”, — сказала Ксенія.
Він вів уроки дуже гарно, він мені сподобався дуже давно. Коли по відеозв’язку він телефонував, то я запитувала, чого ви бороду не бриєте, а він сказав, що немає часу”, — розповіла Марія.
Ми хочемо подякувати, що він дає змогу нам танцювати, співати і жити. Захищає нас від повітряних тривог”, — сказала учасниця ансамблю Вероніка Дубок.

Учасник концертного складу “Барвінку” Антон Дмитренко розповів, що хореографія Дениса Альбіновича “була особливою”.

Денис Альбінович викладав два роки останніх. Він вклав у нас багато зусиль і сил, щоб ми танцювали. Він хотів, щоб ми були кращими завжди. Завжди казав, щоб ми танцювали, як востаннє. Коли дізналися, що наш педагог іде на війну, дуже несподівано й тяжко було прийняти це”, — сказав Антон.
Ридали всі. Додому приходили й плакали. Не могли усвідомити. До останнього сподівались, що неправда. Дуже близька людина. Дуже хороша людина, і всі бояться і переживають за нього”, — розповіла учасниця ансамблю Юлія Лисун.

Що відомо про підтримку армії “Барвінком”

Українських захисників “Барвінок” підтримує з 2014 року, розповів Суспільному Петро Бойко. Гроші збирають по всьому світу. Десятки концертів дають у країнах Європи. Загалом зібрали 2,5 мільйона гривень. Для оборонців придбавали взуття, продукти, автомобілі, тепловізори. Також передали автобус та апарат УЗД на військовий госпіталь.

Для наших дітей війна не пусте слово. Дуже багато батьків наших дітей воюють там на війні, перебувають на фронті. Наших випускників там багато на війні. На жаль, є і загиблі серед батьків. Двоє наших випускників — Рома Карпов і Сергій Міньківський — загинули, як справжні герої. Більшість концертів нами проводилисязакордоном. Це були тури подяки. Але думаю, що не менш важливим є те, що в принципі те мистецтво, той рівень української культури, який можемо ми показати з нашими дітьми, то є навіть і більшим внеском, ніж заробіток коштів, бо війна триває і трохи по-іншому люди там починають на всі ці події дивитись”, — сказав Петро Бойко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube