"Якусь душу спасуть на війні": на Вінниччині волонтери плетуть маскувальні сітки для оборонців

Волонтерки села Шура-Копіївська Тульчинської громади плетуть для оборонців маскувальні сітки. Нині виготовляють таку тридцять другу. Передають їх на напрямки, де служать односельці. Збираються люди п’ять разів на тиждень або за потреби.

Майстерню волонтери облаштували в місцевому будинку культури. Директорка закладу Тетяна Мазур розповіла Суспільному, що сітки жительки села виготовляють на замовлення земляків. Зараз роблять їх для накриття техніки та бліндажів.

З нашого села є захисники, які зараз на війні. І ось зараз ми плетемо для всіх захисників, але, в першу чергу, для цих наших односельців”, — розповіла Тетяна Мазур.

На постійній основі сітки для захисників виготовляють сім волонтерок. На цьому тижні оборонцям передадуть дві. Одна сітка вже готова, іншу завершують доплітати. Повезуть їх бійцям на Донецький напрямок.

Олена Іванкова розповіла кореспондентам Суспільного, що зараз у роботі волонтерів сітка 5 на 10 метрів.

“Закладаємо стрічечку і пропихаємо. Затягуємо. Підряд так і йдемо. Ось як ідуть тут клітиночки, так ми і йдемо. Пропихаємо і витягуємо. Трошки робимо, щоб воно більш бахмате і пухкіше було. І закриваємо весь рядочок”, — розповіла Олена Іванкова.

65-річна Тетяна Маркова щодня приходить плести маскувальні сітки для захисників.

Кожен на своєму місці повинен чимось допомагати армії. Приходимо на 10 годину. Якщо дуже терміново треба, то ми приходимо і в суботу, і в неділю. Коли дуже спішимо, можемо там трохи раніше піти, а якщо треба закінчити сітку, дуже треба, то ми й до двох годин і до трьох можемо працювати”, — сказала Тетяна Маркова.

У Катерини Кадук на війні племінник та онук. З 2016 Україну боронив і син. Зараз за станом здоров’я його комісували.

Треба знаходити час заради них, хто там стоїть за нас. Заради них треба. Ми заради них живемо. Ми трохи прожили, ще охота, щоб діти й внуки наші прожили. Трошки важко буває. Відпочиваємо, потім знову йдемо. Ми вважаємо, що сітки наша якусь душечку спасуть на війні й хтось вернеться живий додому. Заради цього треба жити, плести, щоб хутче хлопці до нас вернулися всі”, — сказала Катерина Кадук.