У Вінниці пацієнту видалили утворення вагою 6,5 кілограмів

Медики Вінницької обласної клінічної лікарні ім. Пирогова проводять операцію з видалення 6,5 кілограмового утворення. Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова

У Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова провели операцію з видалення кістоподібного утворення вагою 6,5 кілограмів з печінки пацієнта.

Утворення виявили при проведенні ультразвукового дослідження у пацієнта, який скаржився на болі в правій підреберній ділянці та сильну задишку. Воно займало половину живота і половину правої плевральної порожнини, повідомили на Facebook-сторінці медзакладу.

Після дообстеження медики прийняли рішення про оперативне втручання та видалення утворення.

"Спеціалісти ВОКЛ ім. М.І.Пирогова успішно виконали багатогодинну та високотехнологічну операцію — правобічну трисекціонектомію (видалення 75% печінки — 4,5,6,7,8 сегментів печінки), комбіновану з резекцією правого купола діафрагми та нижньої частки правої легені. Велика вага новоутворення та спайковий процес в черевній порожнині значно ускладнили хірургічне лікування", — повідомили в лікарні.

Фахівцям вдалося видалити утворення та зберегти здорову частину печінки, правої легені, анатомічні структури та важливі судини печінки й черевної порожнини. Післяопераційний період протікав без особливостей, ознаки печінкової недостатності відсутні. Пацієнта виписали зі стаціонару додому.