Створив фейкове "відеозвернення" колишнього високопосадовця ЗСУ: на Вінниччині хакеру оголосили про підозру

До десяти років позбавлення волі загрожує мешканцеві Вінниччини, якого підозрюють у закликах до повалення конституційного ладу в Україні та у виправдовуванні російської збройної агресії.

Як повідомили у Telegram-каналі Служби безпеки України, вінницький хакер за допомогою комп’ютерних програм створив фейкове "відеозвернення" одного з колишніх високопосадовців ЗСУ та поширив його у соцмережі TikTok. У відео лунали провокативні заклики до насильницького захоплення держустанов України та вчинення масових заворушень на вулицях столиці. Правоохоронці розцінюють такі дії, як намагання розхитати суспільно-політичну обстановку у Києві та інших регіонах держави.

Слідчі повідомили вінничанину про підозру за 2 і 3 частинами ст. 436-2 Кримінального кодексу України (Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України та виготовлення й поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування). Покарання за таке — виправні роботи до двох років чи пробаційний нагляд до трьох років, або ж позбавлення волі на той самий строк.

Додатково дії хакера кваліфікували за ст. 109 ККУ (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади; публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій). За таке порушення передбачено позбавлення волі від п'яти до десяти років.