Для лікарів Вінниччини проводять тренінги з виявлення раку шийки матки

. Медики Вінниччини навчаються діагностувати рак шийки матки у жінок. Фото: Суспільне Вінниця

У симуляційному центрі Вінницького медуніверситету відбувся тренінг "Виявлення раку шийки матки та відбір зразків для перевірки недуги" для медичних працівників регіону.

Серія таких занять проходить в рамках проєкту "Розбудова стійкої системи громадського здоров'я", який фінансується американським народом через агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Вінниччина увійшла до четвірки областей, де його реалізують.

"Ми плануємо провести ще кілька тренінгів: близько сто медсестер, акушерок, фельдшерів будуть навчені техніці цитологічного відбору. Далі за кошти гранту та НСЗУ ці зразки та інші тести будуть обстежені на папіломавірус. На базі амбулаторій вони будуть надавати допомогу жінкам, щоб зробити цю послугу доступнішою, щоб жінки могли здати аналізи на місцях, а не їхати в район", — пояснила заступниця директорки профільного департаменту області Тетяна Бондаренко.

Фото: Суспільне Вінниця

Цього разу участь у тренінгу взяли медики з Теплика, Могилева-Подільського, Жмеринки та Іллінців. Як правильно проводити діагностику, учасникам показували за допомогою манекенів.

"Інформація цікава і потрібна. Цікаво про транспортування та перевезення мазків. Коли є манекен, то тактильна пам'ять краща", — говорить учасниця, сімейна медсестра Теплицької амбулаторії Оксана Маслій.

Триватимуть тренінги до грудня. По їх завершенню медзаклади "первинки" отримають безкоштовні тести на виявлення раку шийки матки у жінок.

За словами Тетяни Бондаренко, з початку 2023 року в області виявлено 80 жінок із раком шийки матки, 40 із них уже у занедбаному стані.