На території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску "Вишнє-Нємецьке"

. Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

На території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску "Вишнє-Нємецьке". Це ініціювала та проводить Спілка перевізників Словаччини.

Про це повідомили у Telegram-каналі Держприкордонслужби.

"За інформацією від Прикордонної поліції Словацької Республіки 21 листопада з 13:30 розпочалося блокування руху вантажівок, що рухаються у напрямку словацького пункту пропуску "Вишнє Нємецьке", суміжному з українським пунктом пропуску "Ужгород", — йдеться у повідомленні.

Про терміни блокування не повідомляється, зазначають в ДПСУ.

Наразі на території Словаччини перед пунктом пропуску "Вишнє Нємецьке" у напрямку України перебуває близько 300 вантажівок. Пропуск автомобілів та автобусів здійснюється в штатному режимі.

Що відомо

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Що означає "транспортний безвіз"

14 червня 2022 року Україна погодила з делегацією Єврокомісії спецугоду про лібералізацію автомобільних перевезень, відому як "транспортний безвіз", яка покликана розв'язувати проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що після підписання угоди про "транспортний безвіз" дозволи на міжнародні перевезення країнами ЄС будуть не потрібні.

Президент Володимир Зеленський 16 вересня своїм указом затвердив угоду між Україною та Євросоюзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

16 березня Україна та ЄС продовжили ще на рік дію "транспортного безвізу".

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads