У Скалатському замку на Тернопільщині провели захід до Всесвітнього дня туризму. Гостям презентували туристичний маршрут пам’ятками громади.
Про це розповіла Суспільному, директорка обласного департаменту культури та туризму Світлана Байталюк.
Розпочали захід із театралізованої вистави на території Скалатського замку. А у вежах замку розповіли про туризм на Тернопільщині.
"Це три напрямки: історичний — Скалатський замок, культурний – музей-садиба Леся Курбаса і третій духовний напрямок — "Свята гора", який розташований в селі Полупанівка", — сказала екскурсоводка локації "Свята гора" Галина Павлюк.
Ще один туристичний маршрут — "Євреї Тернопільщини". Про нього розповіла працівниця відділу туризму Збаразької міської ради Тетяна Федорів. Наразі у Збаразькій громаді розробили три маршрути єврейськими пам’ятками.
"Єврейська спадщина, яка залишилася на території Тернопільщини – важлива частина нашої спадщини. З цим потрібно працювати. 32 синагоги і 44 кладовища дають неймовірний потенціал для роботи".
На дійство до Скалата приїхала тернополянка Оксана Оливко з сином Макаром:
"Одне побажання, щоб ми більше досліджували наші туристичні цікавинки, щоб наш туризм розвивався попри різні умови".
Директорка департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації Світлана Байталюк розповіла, від початку туристичного сезону 2024 року до бюджету області надійшло 843 тисячі гривень туристичного збору з громад. За її словами, минулого року за аналогічний період надійшло 587 тисяч гривень.
"У нас досить зріс туристичний збір в порівнянні з довоєнним часом. Люди почали більше подорожувати Україною і надають перевагу внутрішньому туризму. Єдиний виклик, що не можемо повноцінно використовувати потенціал Дністровського каньйону в плані водного туризму, адже є обмеження руху самим Дністром".
Світлана Байталюк розповіла, що туристичний збір в регіоні зріс майже в півтора рази в порівнянні з аналогічним періодом у 2023 році.
До п’ятірки лідерів за сплатою туристичного збору увійшли місто Тернопіль та громада, Великоберезовицька, Почаївська, Кременецька та Борщівська територіальні громади. Найбільше турзбору надійшло до бюджету міста Тернопіль — 475 тисяч гривень проти 324 тисяч гривень за той же період минулого року.
В порівнянні з минулим роком зросли суми туристичного збору в Почаївській громаді з 84 тисяч гривень проти 44 тисяч гривень, у Великоберезовицькій громаді з 86 тисяч гривень проти 76 тисяч, у Борщівській територіальній громаді з 30 тисяч проти 9 тисяч гривень.