У Тернополі відкрили виставку під назвою "CounTERculture"

Відкриття виставки "CounTERculture", 23 серпня 2024 року . Марічка Юрчак

Сьогодні, 23 серпня, в Тернопільському креативному кластері "Na пошті" відкрили виставку під назвою "CounTERculture".

Про це розповіла керівниця цього кластеру Марічка Юрчак.

За її словами, виставка — один із заходів проєкту зі збирання, дослідження та популяризації неформальних культурних ініціатив Тернополя.

Марічка Юрчак, керівниця креативного кластеру "Nа пошті". Марічка Юрчак

"Ця ідея виникла ще у 2017 році з вуличною виставкою "Люди незалежності". Це доволі масштабний проєкт, почнемо з маленьких кроків. І перший крок — виставка під назвою "CounTERculture". Проєкт був підтриманий Українським культурним фондом.

На виставці представлені 90 панелей, які послідовно розкривають розвиток неформальної культури Тернополя. Над цими роботами працював науковий консультант — кандидат історичний наук і доцент Тернопільського педуніверситету Володимир Окаринський, керівник мистецького об'єднання "Коза", яка була дотична до процесів, — Ігор Мамус та дизайнер Роман Воробйов", — говорить керівниця кластеру.

Експозиції виставки. Марічка Юрчак

Також Марічка Юрчак розповіла, що цей проєкт — перша спроба легітимізувати незалежні мистецькі рухи в публічному просторі:

"Ми зібрали багато інформації, опрацювали приватні архіви Миколи Голубєва, Зоряна Безкоровайного, Світлани Фролової. Щоб вибрати потрібні речі, відсканували майже 500 фотографій і здивовані, як складно зібрати інформацію з подій, які були 15 років тому. Зрозуміли, як важливо це все зберігати".

Виставка "CounTERculture" в Тернополі. Марічка Юрчак

Керівниця креативного кластеру "Na пошті" повідомила, що музичний супровід під час заходу забезпечували гурти "Хвилі" та "Лелека і Папороть". Екскурсію під час виставки провів Володимир Окаринський.

Володимир Окаринський проводить екскурсію. Марічка Юрчак

Марічка Юрчак також розповіла про команду, яка працюватиме над проєктом:

"Це ідеолог — Ігор Мамус, науковий консультант — Володимир Окаринський, дизайнер — Роман Воробйов, бухгалтер — Тетяна Кравець. Проєкт — перша спроба залучити до розмови, привернути увагу тернополян до цього пласту нашої мистецької, культурної історії, який є маловідомим через об'єктивні чи суб'єктивні причини. По-перше, мова йде про митців, які поза офіційними спілками, часто в опозиції до влади, десь маргінальні, свідомо чи несвідомо".

Під час проєкту збирають дані про неформальне культурне життя Тернополя з 1991 року й до сьогодні.