Перевірка Почаївської лаври на Тернопільщині комісією Мінкульту: які порушення виявили

Комісія, яку створили в Мінкульті, продовжує перевіряти споруди Почаївської лаври на Тернопільщині. Перевіряли Архієрейський будинок, корпус келій і надбрамний корпус Почаївської лаври. Як відбувається перевірка у цих приміщеннях, представники Почаївської лаври знімати не дозволили.

Очільниця комісії Ольга Рутковська розповіла Суспільному, які порушення виявили від 5 червня. Тоді розпочали перевірку в Почаївській лаврі.

"Є зауваження, які зараз оформлюються документально, від членів комісії, які перевіряли пожежну безпеку. Там свої вимоги, яких необхідно обов’язково дотримуватися. В нас є зауваження, які стосуються сучасних ремонтів. Це все потребує документів. Офіційне звернення зроблене від Міністерства культури та інформаційної політики в рамках роботи цієї комісії. Ми очікуємо копій документів. Самі розумієте, що час сплив. Тривалий період і ми хочемо пересвідчитись, що документи всі є".

Ольга Рутковська.

Прессекретар Почаївської лаври архімандрит Гавриїл каже, перевірці сприяють.

"Коли приходить така перевірка, ми сприяємо. Це в інтересах і держави і нашого монашого братства, щоб оце все зберігалося в належному стані, щоб якнайбільше можна було зберегти цю святиню, як історичну пам’ятку. Багато документів є в самої держави. В державних структурах. Як історичну пам’ятку лавру передавали із рук в руки. Вона переходила з одного міністерства в інше, з обласного підпорядкування в столичне підпорядкування. Потім знову з одного міністерства в інше. Потім був створений заповідник. Він також переходив із підпорядкування однієї структури в іншу. Це бюрократичні моменти. З ними треба дуже довго працювати".

Прессекретар Почаївської лаври архімандрит Гавриїл.

Комісія працюватиме до 29 червня, розповіла Ольга Рутковська. До неї входять представники Мінкульту, Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника, пожежно-рятувальної служби області. Вони мають перевірити 6 споруд, які належать державі та перебувають у користуванні релігійної громади Української православної церкви московського патріархату. Нагадаємо, Мінкульт утворив комісію для перевірки стану Почаївської лаври на Тернопільщині, якою користується УПЦ МП.

Загалом до комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд. У 2003 році їх передали в безоплатне користування Українській православній церкві московського патріархату. Договір про оренду уклали на 49 років. Про це Суспільному повідомив заступник директора заповідника Ігор Деревінський.

Що відомо про оренду Почаївської лаври