"Метр журналістики": в тернопільському музеї відкрили нову виставку

В обласному краєзнавчому музеї діє виставка пам'яті журналіста Володимира Сушкевича. Тернопільський обласний краєзнавчий музей

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї експонують виставку, приурочену 85-річчю від дня народження педагога, письменника, заслуженого журналіста України Володимира Сушкевича.

Про це повідомили на сайті музею.

Народився Володимир Сусшкевич 8 червня 1939 року в Тернополі. Закінчив філологічний факультет Дніпропетровського університету. Працював на підприємствах Тернополя, вчителював у Бережанах та Зборівському районі. Працював у секретаріаті газети "Вільне життя" (1967). Того ж року переїхав у Кривий Ріг, згодом повернувся у Тернопіль, працював у відділі культури "Вільного життя", а потім у газеті "Свобода", з 1998 — знову у "Вільному житті".

"Усе моє життя — це Тернопіль", — так з любов’ю до рідного міста висловився в одному з інтерв’ю Володимир Сушкевич. І це так. Головна тема його творчості — давній та сучасний Тернопіль і його мешканці. Відома тернопільська журналістка Галина Садовська у статті, присвяченій Володимиру Сушкевичу, так характеризує професіоналізм колеги: "Вищий клас у журналістиці — якщо газетяр має свою тему, заглиблюється в неї, пише гарною соковитою мовою, чує слово, має свій стиль, манеру письма. У Володимира Леоновича все це є. А ще — ніхто з тернопільських журналістів не використовує так майстерно місцеву говірку, мову, якою говорили мешканці його вулиці Доли", — розповідає наукова співробітниця методичного відділу обласного краєзнавчого музею Наталя Бородай.

Володимир Сушкевич "Листи до друга". Вільне життя

Працюючи в місцевих газетах , Володимир Сушкевич запровадив на сторінках часописів рубрики: "Кухня пана Юзека", "Зірки далекі і близькі" – спогади про відомих артистів театру і кіно, "Бамбетель".

"Володимир Сушкевич писав: "Читачу, люби мій Тернопіль так, як любив його я". Весело і дотепно написані його "Репортерські стежки", де автор виступає в різноманітних, часто комічних ролях. 2008 року вийшла друком книга Сушкевича "Листи до друга". Цей друг, за словами самого автора, — це збірний образ кількох його однокласників, розкиданих по світу. Письменник через роки і віддалі розповідає про місто їхнього дитинства. "Листи" читаються з великою насолодою, з них пізнаємо рідний Тернопіль, відкриваємо для себе багато цікавого і незнаного", — каже Наталя Бородай.

Володимир Сушкевич відійшов у вічність 12 лютого 2011 року в Тернополі, де й похований.