Вчилися в одному ліцеї: на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку п'яти бійцям

Під час відкриття та освячення меморіальної таблиці. Наталія Чапрак

Сьогодні, 22 травня, на будівлі Почапинського ліцею Підгороднянської сільської ради на Тернопільщині відкрили меморіальну таблицю п'яти бійцям. Громада вшанувала пам’ять військовослужбовців, які були випускниками цього освітнього закладу.

Про це Суспільному розповіла інспекторка роботи з громадськістю відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгороднянської сільської ради Наталія Чапрак.

Меморіальна таблиця п'яти бійцям. Наталія Чапрак

Меморіальні дошки встановили Андрію Капчуру, Михайлу Заваді, Олегу Прищу, Володимиру Головку і Ярославу Мудрому.

Рідні загиблих бійців. Наталія Чапрак

Рідним військовослужбовців вручили посмертні ордени "За мужність" третього ступеня. Ярослава Мудрого нагородили посмертно "Хрестом Героя" — відзнакою, яку започаткували побратими з 24 ОМБр імені короля Данила спільно з Всеукраїнським об’єднанням "Ми Українці" 29 серпня 2023 року.

На відкритті меморіальної таблиці. Наталія Чапрак

Директорка Почапинського ліцею Галина Щепка розповіла, що була класною керівницею Андрія Капчура. Досі пам’ятає, за якою партою він сидів. Згадує його як скромного та слухняного учня.

Учні Почапинського ліцею. Наталія Чапрак

"Андрій був дитиною, про яку згадую з трепетом. Так збіглося, що саме 22 травня у нього день народження. Цього дня йому якраз відкривають меморіальну таблицю. У нашій пам’яті йому назавжди 34 роки".

Панахида за загиблими. Наталія Чапрак

Хоча Галина Щепка була класною керівницею лише одного війсковослужбовця, але пам’ятає кожного з них.

Учасники заходу. Наталія Чапрак

"Це були скромні, чемні, добрі душею люди. Ліцей вони закінчили у різні роки. Ми ж можемо лише пишатися нашими випускниками та їхніми вчинками. Меморіальна дошка відкривається в пам’ять про бійців, які загинули, віддали власне життя за нашу Україну".

Автори: Оксана Шимоняк і Дар'я Герасименко