"Любив сіяти чорнобривці": в Тернополі представили вишиті картини загиблого бійця, сумівця Ярослава Кондришина

У Тернопільському технічному коледжі представили вишиті картини члена Спілки Української Молоді Ярослава Кондришина, який загинув під час виконання бойового завдання під Бахмутом.

Про це розповіла Суспільному заступниця директора коледжу Ірина Каплун.

За її словами, Ярослав Кондришин працював у цьому закладі з 2008 року. Чоловіка мобілізували влітку 2023, у листопаді того ж року він загинув під Бахмутом.

Ірина Каплун, заступниця директора Технічного коледжу. Суспільне Тернопіль

"Для нас це просто пам’ять про нашого колишнього працівника через те, що його картини для нас були відкриттям. Насправді, далеко не всі працівники знали, що Ярослав мав таке хобі. Він був скромною, дуже сором’язливою людиною. Працював у нас інженером у видавничому центрі і забезпечував наших викладачів методичками для роботи. Доволі себе не амбітно проявляв. Через те не всі, на жаль, знали і про ці картини, і про його участь у "Спілці української молоді". Дізналися більше аж після його смерті в 2023 році".

Виставка вишитих картин. Суспільне Тернопіль

На захід прийшла членкиня "Спілки української молоді" і подруга Ярослава Кондришина Леся Голик. Пригадала один із таборів, на якому були разом з Ярославом.

Леся Голик, подруга Ярослава Кондришина. Суспільне Тернопіль

"Ярко завжди був таким нашим другом, таким СУМівцем, який завжди мав у торбі або в рюкзаку, ви не повірите, банку вареників або голубців, чи борщову заправку, щоб раптом його друзі в мандрівці не залишилися голодними. Саме таким Ярка пам’ятаю. Літній табір у 2009 році десь на Чернігівщині, смалить сонце, пообідня тиша. Пообідова тиша — це означає, що після обіду можна трохи прилягти і поспати. Ярко сидить в тіні й вишиває. "Ярку, та шо ти робиш? Та ляж собі, полежи". "Я не можу, я вишиваю. Мушу закінчити картину". Таким був Ярко для мене".

Остання картина, яку боєць вишив на полігоні. Суспільне Тернопіль

Мама Ярослава Кондришина Галина розповіла, її син почав вишивати у студентські роки. Відтоді вишив 12 картин, шість з яких представили в коледжі.

Галина Кондришин, мама Ярослава Кондришина. Суспільне Тернопіль

"Він дуже любив сіяти чорнобривці, одну з картинок подарував своїй похресниці. Вона така невеличка. Одна з перших робіт, яку він вишивав, — квіти. Є остання його картинка з полігону, яку він вишив. Я її взяла, дивлюся — така сумна. Значить, це була така вісточка. Не думаю, що ця смерть даремна. Буде колись кінець і ми переможемо. Я повинна вірити і ми всі повинні вірити, що це буде наша перемога. Їхала сюди нині і знову "На щиті" везли. Боже, як це сумно. Ті хлопці, які загинули, це було недаремно".

Олег Сиротюк, депутат облради. Суспільне Тернопіль

Керівник та працівники Технічного коледжу звернулися до Тернопільської обласної ради з проханням присвоїти Ярославу Кондришину звання "Почесний громадянин Тернопільської області" посмертно, повідомив депутат облради Олег Сиротюк. За його словами, це звернення винесуть на голосування на найближчій сесії.

Учасники заходу. Суспільне Тернопіль