Перейти до основного змісту

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення зареєструвала на Тернопільщині 30 медіа

. Суспільне

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення зареєструвала на Тернопільщині 30 медіа. Ще 11 надали заяви на реєстрацію. Про це повідомила представниця Національної ради в Тернопільській області Оксана Новосельська.

За її словами, в області зареєстрували 3 вебсайти і 4 провайдери аудіовізуальних послуг. Решта — друковані видання. Таку реєстрацію проводять згідно із Законом України "Про медіа". Інформації про те, скільки медіа працюють на Тернопільщині без реєстрації, поки не мають. Ця статистика буде відома після завершення безкоштовної реєстрації.

Першим свої два онлайн-медіа на Тернопільщині зареєстрував Тарас Савчук.

"Оскільки ми в Тернополі першими реєстрували видання, то це було складно. Мені ще довелося кілька разів телефонувати, консультувався з медіаюристами. Процес пройшов дуже швидко. Я сподіваюся, що зареєстровані онлайн-медіа будуть мати такі самі права, як друковані або телебачення. Це покращить ситуацію з відповідальністю у сфері інформації".

Тарас Савчук. Суспільне Тернопіль

Оксана Новосельська каже, ЗМІ реєструють згідно із Законом України "Про медіа", який набув чинності торік 31 березня.

"Згідно з цим законом, збільшилася кількість суб’єктів медіа для регулювання. Якщо це онлайн-медіа — то реєстрація не є обов’язковою. Якщо друковані медіа — то їх обов’язково зареєструвати під час воєнного стану. До 31 березня можуть безкоштовно реєструватися ті, хто мають свідоцтво в Мін’юсті. Після цієї дати вони зможуть зареєструватися платно, 3 028 гривень — прожитковий мінімум".

Оксана Новосельська. Суспільне Тернопіль

За словами Тараса Савчука, у Законі про медіа немає чітких норм роботи для сайтів.

"Поняття сайту в державі не визначено ще, здається, досі. І якщо ти власник домена, то ти, фактично, вважався власником сайту. Якщо реєструєш домен, то ти реєструєш права оренди домену, бо він належить не тобі, а тій організації, яка тобі дала право зареєструвати той домен. Тут таку прив’язку до домена не зовсім можна робити. І так само в будь-який момент від домена можна відмовитися самому".

Як повідомила Оксана Новосельська, Закон України "Про медіа" — один із семи умов прийняття України до Євросоюзу. Запроваджувати його планують протягом 10 років.

Топ дня
Вибір редакції