У бібліотеці в Тернополі боєць Андрій Кириченко презентував свої літературні твори

Андрій Кириченко презентує свою творчість. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді організували творчу зустріч з письменником, військовослужбовцем Андрієм Кириченком. Він презентував свої літературні твори.

Автор розповів Суспільному, що служить в одному з структурних підрозділів військової служби правопорядку. Зараз перебуває у відпустці. Готує до друку п’яту збірку творів.

Андрій Кириченко, військовослужбовець, письменник. Фото: Суспільне Тернопіль

"Зараз надають до 15 днів максимум відпустки. З’явилася нагода, можливість, поспілкувався з бібліотекарями. Знаю, те, що роблю не як військовий, а як письменник, теж потрібно. Маю нагоду поспілкуватися з людьми, поділитися своїми творами — віршами й новелами. Дуже тішуся, бо бачу, що людям це потрібно".

Андрій Кириченко прочитав учасникам зустрічі свої вірші.

Боєць Андрій Кириченко читає свої вірші. Фото: Суспільне Тернопіль

"Якщо ти іще не забув, якого кольору сполучник твоєї нації,

Вмієш накладати турнікет у розмові,

Не боїшся переливання і вакцинації,

Не втомився йти своїм шляхом, доки мозок сприймає слова, що їх народжує серце,

Усвідом себе українською.

Бережи її, бо доки ти є, то і вона не щезне".

Книжки Андрія Кириченка. Фото: Суспільне Тернопіль

Сюжети для новел Андрій Кириченко бере з життя військових. Чоловік також був учасником російсько-української війни з 2014 до 2017 року.

"Вірші пишу здебільшого від натхнення. Тобто, якусь подію, відчуття хочеться закарбувати на папері. А в новелах — структурований підхід. Їх пишу, коли з’являється нагальна потреба щось розповісти, поділитися враженнями, ситуаціями. Більшість новел — воєнна проза".

Під час зустрічі з бійцем Андрієм Кириченком. Фото: Суспільне Тернопіль

На творчу зустріч з автором прийшла тернополянка Ірина Скасків.

Андрій Кириченко підписує книжку тернополянці Ірині Скасків. Фото: Суспільне Тернопіль

"Послухала, насолодилася поезією. Дуже люблю вірші. Поезія — це стан душі і в автора, і в мене. Ми повинні читати поезію і літературу наших захисників. Це живе слово про війну, про те, що вони прожили, почули, побачили. Вважаю, що це ветеранська література. Через декілька десятиліть вона ляже в основу нашої національної пам’яті".

Директорка обласної бібліотеки для молоді Леся Гук повідомила, літературні зустрічі в книгозбірні організовують тричі на місяць.