Петиція про присвоєння звання Героя України бійцю з Тернопільщини набрала потрібну кількість голосів

Олег Дробоцький. Фото: Fb/Drobyk Nazariy

Зареєстрована петиція звернення про надання звання Героя України посмертно військовому з Тернопільщини Олегу Дробоцькому набрала 25 008 голосів. Тепер її має розглянути президент України. Петицію подав командир роти стрілецького батальйону 67 механізованої бригади Збройних сил України Сергій Коновал.

Про це йдеться на офіційному інтернет-представництві президента України.

Військовослужбовець Олег Дробоцький у 2018 році вступив до лав 2-ї резервної сотні Добровольчого Українського Корпусу, після чого у 2019 році підписав контракт із ЗСУ, й продовжив виконувати бойові завдання під час проведення АТО та ООС. З 24 лютого 2022 року став на обороні Києва, і пізніше повернувся у лави ДУК, на базі якого було створено 67 ОМБр ДУК.

"У липні 2022 року брав участь у боях за місто Мар’їнка Донецької області. Позивний Олега — Художник, і він повністю віддзеркалював його творчу душу. Виставки картин Художника побували у багатьох містах України. Олега Дробоцького знали як автора пронизливих світлин і картин про війну. Власне, вона була особливою темою його творчості. Ще під час навчання в академії він неодноразово бував як волонтер у зоні бойових дій. Однією з найбільш знакових його виставок стала експозиція "АД/242: Донецьк. Аеропорт". Її побачили у багатьох куточках України. Роботи з цієї серії він представляв на конкурс "Найкращий художник". Зараз частина картин знаходиться на благодійній виставці, і вже відвідали міста Тель-Авів (Ізраїль) та Чикаґо (США)", — йдеться у повідомленні.

Загинув військовий 6 березня 2023 під час боїв поблизу населеного пункту Оріхово-Василівка Бахмутського району Донецької області.

"До останнього подиху був вірним сином України, і незважаючи на артилерійський обстріл до кінця залишився обороняти позиції де і поклав свою голову за її свободу та соборність. За проявлену мужність нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно)", — повідомили на сайті.

Петицію зареєстрували 15 вересня 2023 року.