Перейти до основного змісту

Зекономили понад 115 тисяч гривень: медзаклад на Тернопільщині отримує електрику від сонячних панелей

На Тернопільщині у Чорткові стоматологічна поліклініка отримує електрику за допомогою сонячних панелей. У квітні на даху медзакладу встановили 56 сонячних панелей, їх передали швейцарські донори.

Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора комунального підприємства "Агенція місцевого економічного розвитку" Чортківської міської ради Олександр Карпенко.

"Це 56 панелей, які мають потужність по 330-380 кіловат, загальна потужність 21,6 кіловат для цієї станції. Цього обсягу потужностей достатньо. Я підрахував, що це приблизно мільйон гривень, якщо по ринкових цінах, але сюди пішло тільки два інвертори з п’ятьох, то в нас є ще 3 інвертори в запасі на майбутню сонячну станцію. Мільйон гривень та ще додаткове дрібне обладнання, яке ми докуповували та монтаж, то ще 130 тисяч".

Олександр Карпенко. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Олександра, сонячні панелі під'єднали до внутрішньої енергетичної мережі Чортківської центральної міської лікарні.

Чортківська центральна міська лікарня. Фото: Суспільне Тернопіль

"Електроенергія генерується постійно, все залежить від сонячної активності. Ми моніторили споживання влітку, в найгарячіший період, тоді була сонячна та ясна погода, то ми бачили на лічильниках лікарні, що миттєве споживання — бойлери, електрочайники та інше обладнання для персоналу, пацієнтів, то 30 кіловат-годин потрібно прямо зараз і лікарня видавала 15-20 миттєвих кіловат. Так вона закривала дві третини миттєвої потреби лікарні в споживаній електроенергії і лише 10 умовних кіловат потрібно було брати з мережі, які потім оплачували", — говорить Олександр Карпенко.

Сонячні панелі. Фото: Суспільне Тернопіль

Олександр Карпенко каже, сонячні панелі встановили у квітні цього року. За цей час зекономили понад 115 тисяч гривень. Домовились зі швейцарськими донорами ще про 700 сонячних панелей.

Стоматологічна поліклініка. Фото: Суспільне Тернопіль

"Вони погодилися надати нам ще велику другу партію, яка включає не 56, а 700 панелей. Вони готові до відправки, є у Швейцарії. Єдине питання логістики, ми попросили, щоб і логістика була для нас безплатна. Витрати на монтаж ми будемо покривати з міського бюджету, або бюджетних комунальних установ, де будуть розміщенні дахові, або наземні сонячні станції".

Олександр Карпенко показує сонячні панелі. Фото: Суспільне Тернопіль

Кандидат технічних наук Вадим Коваль розповів про ефективність сонячних панелей.

"Виробники дають гарантії на ефективність до 80 відсотків генерації на 20-25 років. Тобто, поставили й 20 років маєте спокій, не хвилюєтесь і маєте дешеву генеровану енергію. Ефективність їх зараз доволі висока, якщо порівнювати з минулими роками, це від 17,5 до 21 відсотка коефіцієнт корисної дії. Сонячне проміння в нас падає і 20 відсотків переробляє на електричну енергію".

Вадим Коваль. Фото: Суспільне Тернопіль

Чоловік каже, що в Україні зараз більше використовують викопне паливо для генерування електроенергії.

"В нас переважають теплові електростанції, атомні електростанції та гідроелектростанції. Вони прив’язані до джерел енергії. Нам потрібне вугілля, щоб працювала теплова електростанція, атомне паливо, щоб атомна електростанція працювала, а сонце є всюди. Ми в будь-якому місці можемо мати власну електроенергію".

Топ дня

Вибір редакції