У Чортківському центрі первинної медико-санітарної допомоги встановлюють генератор на сонячних панелях. Обладнання німецько-словенського виробництва потужністю 5 кіловат. Отримати сонячну електростанцію безкоштовно вдалося завдяки співпраці з Міжнародною гуманітарною організацією Direct Relief.
У разі відключення електроенергії, навіть за похмурої погоди генератор сонячної енергії забезпечить восьмигодинне безперебійне живлення холодильників, де зберігають вакцини.
Генератор, який працюватиме на сонячних панелях, встановлюють у Чортківському центрі первинної медичної медико-санітарної допомоги.
У разі відключення електроенергії, він має забезпечити восьмигодинне безперебійне живлення холодильників потужністю 500 Вт навіть за похмурої погоди. В сонячні дні час роботи генератора збільшиться. У випадку надлишку енергії заряджатиметься акумулятор, який можна буде використати пізніше. Про це розповів головний лікар центру первинної медичної медико-санітарної допомоги Ярослав Ратушняк.
"Це новинка для Чорткова, таких апаратів в Чорткові немає, ми ще з таким не стикалися, але є люди, які займаються встановленням сонячних батарей. Вони розібралися у цьому, кажуть, дуже гарний апарат. Він може заряджатися від сонця. Якщо нема сонця взимку, то він може брати енергію з мережі. І батарея буде заряджена постійно на цілу добу", – каже Ратушняк.
Обладнання забезпечить електроенергією два холодильники і холодильну камеру, де зберігають вакцини. Виконувачка обов’язків головної медсестри Іванна Рудяк каже, постійна температура у цих холодильниках має бути не менше 4-5 градусів Цельсія.
"Ми зберігаємо вакцину від коронавірусу. Зараз маємо вакцину Коронавак, Пфайзер-ТРІС, яка йде на першу, другу дозу і Пфайзер-Омікрон, яка йде на бустерну дозу. І також на нижній полиці в нас пляшка з водою, щоби зберігалась і підтримувалась температура", – каже Рудяк.
У приміщенні, де стоятиме генератор, завершують ремонт. Сонячні панелі планують встановити на даху.
Обладнання безкоштовно надала Міжнародна гуманітарна організація Direct Relief. Про це розповів міський голова Чорткова Володимир Шматько. Комплект аварійного живлення потужністю 5 кіловат складається із гібридного інвертора, акумуляторної батареї та сонячних панелей.
"Це подарунок для медицини Чорткова. Ми порадилися і прийняли рішення – вона невелика за потужністю, тому її потрібно в первинній ланці медицини для того, щоб забезпечити безперебійне електропостачання холодильного обладнання", – розповів Володимир Шматько.
Читайте також
- Така в Україні єдина: у Тернополі встановили сонячну батарею у формі квітки