У Великоберезовицькій громаді, що поблизу Тернополя, ліцей не має свого укриття. Під час тривоги користуються укриттям дитсадка, що по сусідству. Це розповіла Суспільному директорка Великоберезовицького ліцею Юлія Паньків. За її словами, тому й розпочали будівництво укриття для ліцею.
Всього у цьому навчальному закладі 500 учнів та 52 працівники. Через відсутність захисної споруди діти вчаться за змішаною формою.
До кінця року тут має бути сховище, каже директорка ліцею:
"Котлован вирили минулого тижня. На цьому тижні вже мають розпочатися будівельні роботи. І до кінця цього року, я думаю, що вони встигнуть ще збудувати".
На спорудження цього укриття з бюджету громади виділять 2 мільйони 200 тисяч гривень, ще 5 мільйонів 300 тисяч дає держава. Це повідомив голова Великоберезовицької громади Андрій Галайко.
За його словами, раніше збудували шкільне укриття і в Буцнівському ліцеї. На його спорудження з бюджету громади витратили 1,5 мільйона гривень. Тут збудували напівпідвальне укриття-спортивну кімнату.
До цього ліцей орендував укриття сусідньої будівлі, розповіла вчителька Ірина Стаюра:
"Нам було незручно переходити дорогу, там було мало місця. Коли в нас з’явилося нове укриття, стало більше місця і дітям набагато цікавіше проводити тут час".
"Основні роботи в укритті Буцнівського ліцею вже завершено. Воно розраховане на 150 людей. В нас в ліцеї навчається 117 і вчителі. Ми вже розставили парти і крісла для початкової школи. Тут лишили місце, бо це приміщення у нас подвійного призначення. Воно йде як спортивна кімната і як найпростіше укриття", — говорить директор ліцею Роман Коляса.
За його словами, це укриття має підведене водопостачання та водовідведення, санвузол й електричне опалення. Також є вентиляція та інтернет.
Розмалювали стіни в укритті студенти Тернопільського педуніверситету.
Повністю завершили до нового навчального року й будівництво укриття у Петриківській гімназії, розповів Суспільному її директор Василь Ковальчук. Роботи тривали менше року.
Площа цього укриття 250 квадратних метрів.
"Починали з нуля, викопували, забирали землю, демонтували водопровід, забирали електроопору й починали копати фундамент. У школі в нас 125 дітей, працівників у нас є 30. А зали, що є, розраховані до 300 людей, без спортивної кімнати, яка там обладнана, — каже Василь Ковальчук.
На це укриття з бюджету громади виділили 3 мільйони 300 тисяч гривень, повідомив Андрій Галайко. У майбутньому тут планують спорудити спортивний зал. Також у планах будівництво ще одного укриття в селі Острів.
"Це дошкільний навчальний заклад в селі Острів. Ми вже виготовляємо проектно-кошторисну документацію і також будемо будувати".
У Великоберезовицькій громаді є 17 навчальних закладів. Три з них не мають укриттів. На побудову захисних споруд спрямували 5-6 відсотків бюджету громади. Це Суспільному повідомив начальник відділу освіти Великоберезовицької селищної ради Василь Цаль.
Нагадаємо, в селі Біла, що поблизу Тернополя, хочуть продати землю і побудувати школу.