У селі поблизу Тернополя хочуть продати землю і побудувати школу

Доповнено
Місце, де хочуть будувати нову школу. Фото: Суспільне Тернопіль

Жителі Білецької громади зібралися на громадські слухання, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки. За словами голови громади Дмитра Малика, це потрібно, щоб побудувати школу в селі Біла.

"Буде будуватися нова школа, Білецька гімназія імені Соломії Крушельницької. Це центр села. І транспортне сполучення є з будь-якого села, якщо захочуть, під’їдуть. Із Тернополя можна під’їхати".

Білецька сільська рада. Фото: Суспільне Тернопіль

Ділянка, де хочуть будувати нову школу. Фото: Суспільне Тернопіль

На місці, де планують збудувати нову школу Білій, стоїть старий фундамент, каже Дмитро Малик. Звести навчальний заклад тут планували ще 30 років тому.

"За цей час фундамент зіпсувався, тому його потрібно буде знести. Вже була експертиза, обдивлялися, перевіряли, сказали, що треба знести. Школа, яку тут планують збудувати, буде розрахована на 500 дітей".

Будова, яку розпочали 30 років тому. Фото: Суспільне Тернопіль

На будівництво школи з сучасним бомбосховищем, потрібно до 200 мільйонів гривень, каже голова громади. Бюджет громади — приблизно 150 мільйонів. Тож кошти на школу вирішили отримати з продажу землі на аукціоні.

Сьогодні, 22 вересня, жителі громади зібралися в Білецькій сільраді, щоб обговорити це питання і змінити цільове призначення 5,6 гектарів землі.

Громадські слухання. Фото: Суспільне Тернопіль

"Земельна ділянка, яку хочемо продати на аукціоні, знаходиться за межами населеного пункту, за межами села Біла", — говорить жителька громади Юлія Ящук.

Юлія Ящук. Фото: Суспільне Тернопіль

"Вона вже поділена була по 10 соток без нас. До нас звернулися, щоб ми затвердили детальний план. Тоді через суди ми ту земельну ділянку відвоювали", — каже Дмитро Малик.

Дмитро Малик. Фото: Суспільне Тернопіль

"І після того нами вже розроблено наш детальний план даної земельної ділянки, в якому буде відповідно зміна цільового призначення", — розповіла Юлія Ящук.

"Зараз цю земельну ділянку ми хочемо виставити на аукціон і отримати кошти для будівництва школи. Ви знаєте, яка наша школа, ще Соломія Крушельницька вчилася в ній, а ми в минулому році святкували 150 років Соломії Крушельницької. Як би ми її не стягували, як би не ліпили, ми хочемо побудувати школу. Я думаю, що проєкт до кінця жовтня-листопада буде і будемо починати будівництво, якщо будемо мати кошти. Я думаю, ми ще залучимо когось", — сказав голова громади.

Громадські слухання в Білецькій громаді. Фото: Суспільне Тернопіль

Після огляду плану побудови школи, земельної документації та обговорень, жителі громади підтримали пропозицію змінити цільове призначення земельної ділянки задля продажу.

"Я представляю наші вулиці, як старша, ми обговорювали все на рівні вулиць, по телефону. Ми дуже задоволені, бо рішення було прийняте одноголосно. Ми за школу. Це буде чудово. В нас прекрасний садочок, наше покоління вже побудувало дві церкви",— розповіла жителька громади Наталія Постільська.

Наталія Постільська. Фото: Суспільне Тернопіль

Щодо місця розташування земельних ділянок, яким пропонують змінити цільове призначення і виставити на аукціон, то на сайті Білецької сільської ради повідомили, що це земельні ділянки з кадастровими номерами 6125280700:01:012:9999 та 6125280700:01:012:0010.

Скрін із сайту Білецької ОТГ. Фото: Суспільне Тернопіль

Депутатка Білецької ОТГ Лілія Лаврів сказала кореспондентам Суспільного, що ці земельні ділянки знаходяться в районі Водної арени.

Після громадських слухань у Білецькій сільській раді вона написала в соцмережі, що вважає будівництво нової школи недоцільним.

"По-перше, ніхто не провів розрахунків кількості учнів, яким потрібна ця школа. Логічно, що батьки не будуть відривати своїх дітей від колективів і гуртків у обласному центрі, щоб переводити у Білецьку школу (опитала десяток людей, жодної ствердної відповіді. Кажуть: "Хай би була собі та школа, але своїх дітей туди не переведу", або: "А навіщо та школа?". Тому наповнити таку школу повноцінно можна було б лише за рахунок збільшення кількості першачків-випускників місцевого садочку, на це потрібно з 10 років. А старші класи, в яких зараз навчається 5 чи 15 учнів, навряд чи наповняться настільки, щоб отримати державну субвенцію", — йдеться у її дописі.

Також депутатка каже, що є ризик втратити субвенцію на інші школи.

"По-друге, паралельно є ризик втратити субвенцію на інші школи, поки ще заповнені. Якщо по цілій громаді у місцевих школах навчається близько 800 учнів, то скільки шкіл потрібно ще закрити, щоб наповнити нову дітьми із сіл громади. Діти мають залишити школи у своїх селах і захотіти доїжджати до дев’ятирічки — гімназії в центрі села Біла?, — каже Лілія Лаврів.

Начальник відділу освіти Білецької ОТГ Петро Бабій повідомив Суспільному, що в селі Біла зараз діє загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. У ній навчається 89 учнів.

За словами начальника відділу культури Білецької ОТГ Романа Винника, приміщення, де знаходиться школа, старе і має понад 150 років.

"Це є садиба Крушельницьких. Соломія там провела дитинство, її батько був парохом у Білій. Це приміщення зараз ділить музей Соломії Крушельницької та Білецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів".

За словами Лілії Лаврів, вчителі Білецької школи повідомили їй, що приміщення, де зараз знаходиться навчальний заклад, було добудоване до проборства у 1963 році й 150 років воно ще не має.

Хата-музей Соломії Крушельницької. Фото: Суспільне Тернопіль

Наступний крок після громадських слухань та обговорення проєкту містобудівної документації "Детальний план території щодо зміни цільового призначення земельних ділянок комунальної власності для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення із об’єктами пляжної інфраструктури за межами населеного пункту на території Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області", які відбулися 22 вересня, — рішення депутатів на сесії сільської ради.

Що відомо про землі поблизу "Водної арени Тернопіль"