У Бережанському замку на Тернопільщині до Всесвітнього дня туризму відкрили новий локальний туристичний маршрут. Про це розповіла Суспільному завідувачка науково-дослідницького державного історико-архітектурного заповідника у Бережанах Олена Лугова.
За її словами, присвятили його мистецькій спадщині скульптора Іоана Пфістера.
"Основними об’єктами цього маршруту стали Бережанський замок, Костел святих апостолів Петра і Павла в Бережанах і Костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, село Біще, також на Бережанщині. Ці пам’ятки поєднані між собою мистецькими роботами скульптора Іоана Пфістера. Цьогоріч виповнилося 450 років з Дня його народження, тому маршрут приурочили також до ювілею".
Виконувачка обов'язків директора державного історично-архітектурного заповідника в Бережанах Ірина Мигович каже, до кінця жовтня в замку планують облаштувати 3D візуалізацію втрачених елементів скульптур.
"Ми подавали декілька програм. Побачили, що український культурний фонд пропонує різні напрямки та запрошує брати участь у грантах. Наш лот — культурна спадщина. Оскільки Іоану Пфістеру цього року 450 років, є каплиця з його роботами, маємо на обліку п'ять алегоричних скульптур, тому написали відповідний проєкт".
Український культурний фонд на реалізацію гранту виділив 320 тисяч гривень, повідомила Ірина Мигович.
Іоан Пфістер — німецький скульптор. У 1615 році митець переїхав до Бережан, де працював над добудовою до замкового костелу — родинної усипальниці Синявських та оздоблював палаци Бережанського замку, повідомляють на сайті Бережанського ДІАЗу.
Також у Бережанському замку до Всесвітнього дня туризму організували театралізовану виставу. На території заповідника діяло 13 локацій, де провели майстеркласи. На одній з них учасники заходу шили кримськотатарський прапор, розповіла голова громадської організації "Розмовний клуб "Файно" Оксана Муравльова.
"Це буде величезний прапор розміром вісімнадцять на шість метрів. Дев’ять на шість становитиме українська частина і дев’ять на шість — кримськотатарська. Такий прапор шиємо в Бережанах уже втретє. До цього кілька разів шили в Краматорську і на повітряних кульках відправляли в Крим. Один прапор був тільки з кримськотатарською тамгою. Він облетів Крим і впав на Арабатській Стрілці. Зараз він є у наших друзів, волонтерів-кримчан. Цей прапор підпишуть військові, під час перемоги він буде летіти до Криму".