У Бережанах відкрили новий туристичний маршрут: що відомо про основні об’єкти

Подвір'я Бережанського замку. Суспільне Тернопіль

У Бережанському замку на Тернопільщині до Всесвітнього дня туризму відкрили новий локальний туристичний маршрут. Про це розповіла Суспільному завідувачка науково-дослідницького державного історико-архітектурного заповідника у Бережанах Олена Лугова.

За її словами, присвятили його мистецькій спадщині скульптора Іоана Пфістера.

Олена Лугова, завідувачка Бережанського державного історико-архітектурного заповідника. Суспільне Тернопіль

"Основними об’єктами цього маршруту стали Бережанський замок, Костел святих апостолів Петра і Павла в Бережанах і Костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, село Біще, також на Бережанщині. Ці пам’ятки поєднані між собою мистецькими роботами скульптора Іоана Пфістера. Цьогоріч виповнилося 450 років з Дня його народження, тому маршрут приурочили також до ювілею".

У Бережанському державному історико-архітектурному заповіднику. Суспільне Тернопіль

Виконувачка обов'язків директора державного історично-архітектурного заповідника в Бережанах Ірина Мигович каже, до кінця жовтня в замку планують облаштувати 3D візуалізацію втрачених елементів скульптур.

Ірина Мигович, виконувачка обов'язків директора державного історично-архітектурного заповідника. Суспільне Тернопіль

"Ми подавали декілька програм. Побачили, що український культурний фонд пропонує різні напрямки та запрошує брати участь у грантах. Наш лот — культурна спадщина. Оскільки Іоану Пфістеру цього року 450 років, є каплиця з його роботами, маємо на обліку п'ять алегоричних скульптур, тому написали відповідний проєкт".

Театралізована вистава у Бережанському замку. Суспільне Тернопіль

Український культурний фонд на реалізацію гранту виділив 320 тисяч гривень, повідомила Ірина Мигович.

Іоан Пфістер — німецький скульптор. У 1615 році митець переїхав до Бережан, де працював над добудовою до замкового костелу — родинної усипальниці Синявських та оздоблював палаци Бережанського замку, повідомляють на сайті Бережанського ДІАЗу.

Учасники заходу виготовляють кримськотатарський прапор. Суспільне Тернопіль

Також у Бережанському замку до Всесвітнього дня туризму організували театралізовану виставу. На території заповідника діяло 13 локацій, де провели майстеркласи. На одній з них учасники заходу шили кримськотатарський прапор, розповіла голова громадської організації "Розмовний клуб "Файно" Оксана Муравльова.

Оксана Муравльова, голова громадської організації "Розмовний клуб "Файно". Суспільне Тернопіль

"Це буде величезний прапор розміром вісімнадцять на шість метрів. Дев’ять на шість становитиме українська частина і дев’ять на шість — кримськотатарська. Такий прапор шиємо в Бережанах уже втретє. До цього кілька разів шили в Краматорську і на повітряних кульках відправляли в Крим. Один прапор був тільки з кримськотатарською тамгою. Він облетів Крим і впав на Арабатській Стрілці. Зараз він є у наших друзів, волонтерів-кримчан. Цей прапор підпишуть військові, під час перемоги він буде летіти до Криму".