На Тернопільщині 5 громад долучилися до проєкту з підтримки жінок

. Фото: Оксана Шлюсар

На Тернопільщині до проєкту "Жіноче лідерство на шляху відновлення України" долучилися 5 громад : Великоберезовицька, Залозецька, Збаразька, Лановецька та Трибухівська. Про це Суспільному повідомила тренерка, директорка з розвитку ГО Тернопільського міського жіночого клубу "Відродження нації" Оксана Шлюсар.

За її словами, проєкт має забезпечити соціальну згуртованість переселенців та місцевого населення в ОТГ, допомогти жінкам у професійній самореалізації і запровадженні громадських ініціатив. У кожній і громад-учасниць створили ініціативні групи з внутрішньо переміщених людей та місцевого населення. Проєкт передбачає навчання і менторську підтримку.

"У нас передбачено чотири потужні тренінги з лідерства та підвищення внутрішньої мотивації, підвищення стресостійкості, розвиток комунікативних навичок та командоутворення. Саме такі тренінги сприятимуть зростанню лідерського потенціалу наших учасників, їхній продуктивнішій праці у громадах. Розраховуємо, що це також мало б призвести до збільшення кількості жіночих правозахисних організацій на Тернопільщині. У громадах паралельно вирішили створили дитячі простори, адже більшість жінок-часниць мають дітей. Допоки мами братимуть участь у навчаннях, їхніх дітей задіюватимуть соціальні працівники. Для цього закупили розвиваючі іграшки, приладдя й меблі, які в деяких громадах уже навіть обладнали", – розповіла Оксана Шлюсар в ефірі Українського радіо Тернопіль.

Тренерка Оксана Шлюсар та кореспондентка радіо Оксана Макогін. Суспільне Тернопіль

Під час тренінгів жінок інформуватимуть про їхні права та протидію домашньому насильству.

"Передбачаємо у рамках діяльності проєкту запрошення відомих тренерок, відомих та активних жінок нашої країни. Таким чином жінки, які будуть залучені до проєктів у громадах, отримають необхідні знання, хороший досвід. Завдяки участі в проєкті будуть прийняті програми та заходи, які забезпечать допомогу внутрішньо переміщеному населенню та постраждалим громадянам, а також їх залучення до прийняття рішень. Заплановано, що 250 внутрішньо переміщених та місцевих жінок зможуть навчатися та працювати у подальшому завдяки функціонуванню дитячого простору. Паралельно з цим у нас почав діяти проєкт за підтримки Українського жіночого фонду, який передбачає допомогу жінкам, які готові займатися бізнесом. У нас заплановано чотири потужні бізнес-тренінги і, відповідно, внутрішньо переміщені жінки отримають кошти до півтори тисячі доларів. Але це не будуть фактичні кошти, а закуплені інструменти, які необхідні, щоб вони почали займатися діяльністю, яка передбачає заробіток коштів. Цей проєкт від Українського жіночого фонду також передбачає підтримку місцевого бізнесу, який готовий взяти на роботу жінок із ВПО. Вони зможуть отримати по три тисячі доларів для підтримки власної діяльності. Жінки зможуть працювати, забезпечити собі певні потреби та стати сильнішими", – каже тренерка Оксана Шлюсар.

За її словами, проєкт також передбачає надання щоденного телефонного психологічного консультування жінкам, яких торкнулася війна.

Нагадаємо Українське радіо Тернопіль онлайн можна слухати тут.

Авторка Анжела Шова

Читайте також