Перейти до основного змісту

У Сумах презентували книгу "Голоси", написану військовими в окопі

У п'ятницю 13 вересня у Сумах презентували проєкт "#Голоси". Це книга прози та поезії військових письменників, яку вони створювали в окопі.

На зустріч прийшли два автори, вірші та проза яких увійшли до збірки — Рустам Дмитрук та Віктор Янкевич. Письменники розповідають, як стали воїнами:

Рустам Дмитрук. Суспільне Суми

"Коли почалась повномасштабна війна я в ТЦК прийшов здаватися з паспортом, військовим квитком і флюорографією. Все, що я тоді встиг собі зробити, у мене була перевага", — розповів Рустам Дмитрук.

Все пережите на війні, говорить Рустам, виливається на папір.

Віктор Янкевич з власною книгою. Суспільне Суми

"Я прокинувся, почитав новини, зрозумів що відбувається, заправив повний бак в автомобілі про всяк випадок, попрощався з дружиною і пішов у військкомат. Через дві години я був військовій частині. Через два дні вже на півночі з величезними гарматами "Геоцинт", — поділився Віктор Янкевич.

Що робитимуть після перемоги — військові письменники розповіли так.

"Буду писати інші речі. Іншим стилем, можливо. Час покаже. Але я знаю одне — війна мене настільки зміцнила що я готовий на все. Я можу все. Коли я повернусь додому я нічого не буду боятися", — поділився Віктор Янкевич.

Презентація книги "Голоси". Суспільне Суми

"Скоріш за все повернусь до тієї справи, яку я насправді люблю, а не ту, яку вимушений робити. Але я думаю казки, які я сьогодні зачитував, дорослим теж треба. Можливо, організуємо такій піонерський табір для дорослих. Там де приїздиш, ти втомився, тобі нічого не хочеться. Тебе там розважають, карусельки такі, вогнища ввечері. Такі ось речі (сміється)", — додав Рустам Дмитрук.

Книги військових писменників. Суспільне Суми

Напередодні проєкт представили у Павлограді, Дніпрі та Слобожанському. Після Сум на черзі Краматорськ, Житомир та Коростень. Що буде з "#Голосами" після перемоги Тетяна Пилипець, директорка всеукраїнського форуму військових письменників розповіла:

"Ця література, так звана комбатанська, ветеранська і волонтерська, стає частиною великої української літератури. Як українська література європейською, європейська - світової. У нас нема іншого шляху".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції