150 домогосподарств Шосткинської громади на Сумщині отримали грант на розвиток власної справи від Товариства Червоного хреста у розмірі одна тисяча євро. Куди витрачали гроші — у матеріалі Суспільного.
Мешканці будинку по вулиці Некрасова другий рік поспіль сортують сміття у підвалі свого будинку. Так дбають про доброустрій свого міста та ще й заощаджують кошти на вивозі відходів, говорить мешканець будинку Олексій Ліфиренко. Цього року ще виграли грант від Червоного хреста, коштом якого встановили у п’яти під’їздах будинку пластикові контейнери.
"Будемо намагатися, щоб люди сортували не так, як у нас було з коробками, а кожен вид у окремий контейнер. Це дасть нам змогу швидше сортувати там по позиціях, адже нам ще треба пластик посортувати по кольорах, хімія, чи не хімія. Тобто часу буде менше витрачатись, а ще я вважаю, що люди мають звикати, що все у нас має бути по контейнерах, бо це європейська практика і ми до цього йдемо", — говорить Олексій Ліфиренко.
Мешканка будинку Гуленок Марина розповідає, що після успішного втілення їх ініціативи, про власне сортування сміття замислились і сусіди:
"Зараз дуже багато людей цікавляться, як ми це робимо. Тобто це якось заразно, якось їм також хочеться це робити. Ми б хотіли, щоб якомога більше будинків підхоплювали нашу ініціативу, а особливо з приводу сортування сміття".
Представник Національного комітету Українського червоного хреста Іван Куштура розповідає, що цю та ще 149 ідей люди втілили завдяки програмі підтримки домогосподарств. Організатори надали кожному відібраному учаснику фінансування у розмірі тисячі євро.
"Це грантова підтримка надавалася 150 відібраним домогосподарствам. Ми сьогодні мали візити до 5 домогосподарств, так люди вже закупили обладнання, люди показали результати і ми задоволені тим, що побачили. Район потребує підтримки, у цей нелегкий час, але я кажу, що це лише початок і ми плануємо більш розгалужено допомагати", — розповів Іван Куштура, представник Червоного хреста.
Окрім сортування сміття, Український червоний хрест підтримував ідеї, які дозволяють людям відкрити власну справу, або розширити її. Жителька Шостки Олена Варфоломієва говорить, що завдяки гранту почала реставрувати меблі:
"Я вирішила, що займатимуся ремонтом квартир і ще у мене є ремонт меблів, оббивка меблів, дрібний ремонт для себе та рідних. У мене все вийшло, бо я обновила інструменти та отримала нову основну роботу".
Олена Петрушина з чоловіком за отримані гроші від гранту розширили власне виробництво металоконструкцій. Жінка говорить, що їх вироби зараз мають попит на ринку:
"Допомагаємо людям десь вікно у когось вилетіло, ми близько до кордону, десь двері у сараї злетіли з цими вибухами, а хтось просто хоче зробити красивий балкон, паркан, чи нові двері".
За словами Івана Куштура, реалізували проєкт у Чапліївському, Клишківському, Воронізькому старостинських округах Шосткинської громади та міста Шостка. Для того, аби отримати гроші учасники мали написати та захистити план розвитку власної справи.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram