"Як б’ють на городі, падаєш і лізеш на колінах". Що розповідають мешканці прикордонного села Краснопільської громади

До повномасштабного вторгнення у селі Лісне Краснопільської громади на Сумщині мешкало близько 70 людей. Від села до російського кордону менше, ніж десять кілометрів. Через постійні обстріли російськими військовими частина жителів вимушено покинула домівки. Нині в селі залишилось 33 людини. Про це Суспільному розповіла виконувачка обов'язків голови Краснопільської громади Ірина Юхта.

"У нас все обгороджено табличками, ми туди, де є міни, не їдемо, коли їдемо на поля, радимося з військовими і не їдемо, де небезпечні предмети є", — розповідає житель прикордонного села Анатолій Завалій.

Так розповідає про життя по сусідству з Росією місцевий житель та механік господарства Анатолій Завалій. Село в якому він мешкає, розташоване за 7 кілометрів від російського кордону.

"Ми працюємо на полях, нам ховатись ніколи і ніде. Я працюю механіком, ми сіємо, убираємо, все робимо так, як і робили. 5-кілометрову зону ми зараз не сіємо і не обробляємо, а всі решту поля обробляємо. Обстріли почастішали, ну, виживаємо. Кожен день працюю в полі, потрапляємо під обстріли, все буває", — говорить чоловік.

Через часті обстріли жити в селі страшно — ділиться місцева жителька Ніна Завалій: "Ми поруч зовсім, як б’ють на городі, падаєш і лізеш на колінах. Ми чуємо постійно ті вибухи. Тільки ж вони не завжди прилітають прямо в село. Було, що до людей прилітало і на город і на кухню, кухню розбило. Багато прилітає".

Ніна Завалій пояснює, після повномасштабного вторгнення життя в селі змінилося, втім її родина покидати домівку не збирається: "Страшно постійно. Ховаємось, а коли буває не встигаємо взагалі кудись втекти, сиджу біля порога і думаю, що Бог дасть, те й буде. Але з дому нікуди не збираємось. Може ж дасть Бог воно скоро закінчиться".

За словами виконувачки обов'язків голови Краснопільської громади Ірини Юхти, кількість жителів прикордонного села нині зменшилась майже в половину. Та людей звідти не евакуюють, бо село не входить у пʼятикілометрову зону, що підлягає евакуації: "33 людини зараз там проживає. До війни було близько 70 людей. Ніяких магазинів і лікарень там не було і до війни. Це зовсім невеличке село. В нас ми проводимо евакуацію відповідно до розпорядження голови ОВА, це ті населені пункти, які входять у 5 кілометрову зону".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram