Волонтери "Ми тут — Північний форпост" з Сумщини виготовили 172 тисячі квадратних метрів маскувальних сіток

Ексклюзивно

Майже 172 тисячі квадратних метрів маскувальних сіток виготовили волонтери благодійного фонду "Ми тут — Північний форпост". Ця цифра дорівнює трьом площам Сумської області. Активістки виготовляють практично усі види захисних костюмів: від "кікімор" та спец одягу до антитепловізорних плащів.

Про те, як на Сумщині "Ми тут — Північний форпост" об`єднала понад тисячу волонтерів і кому допомагають розказала Лариса Гніденко, голова благодійного фонду.

Послухати розмову на Українському раді Суми можна за посиланням.

Активістка говорить, що команда волонтерів формувалася із тих містян, які ще починаючи з 24 лютого 2022 року згуртувалися, аби зупинити російську армію.

Тоді вони насипали пісок у мішки, збирали пляшки й готували коктейлі "Молотова". Деякі допомагали Хлопцям із тероборони. Готували для них обіди, привозили теплі речі, предмети гігієни та ліки. Так ми й познайомилися. З п`яти людей наша організація переросла у потужний рух, який налічує близько тисячі учасників по всій області.

Пані Лариса говорить, що вони одразу відмовилися від того стилю плетіння сіток, який був ще з 2014 року.

Війна виходить на новий рівень. Сітки старого зразку були важкими і малофункціональними. Ми подумали, що треба вчитися чогось новому. Тоді почали шукати технологію виготовлення сучасних засобів маскування. Ми шукали фахівців з цього питання. Одним словом, повністю занурилися у цю тему. А потім наша колега привезла із-за кордону невеликий зразок НАТівської сітки. За її зразком ми почали виготовляти свої.

На сьогодні, говорить пані Лариса, волонтери забезпечують маскування як тактичних позицій захисників, так і габаритної техніки.

У нас черга замовлень дуже велика. Ми завжди дуже поспішаємо, аби вчасно виготовити маскування. Були випадки, після який довго не можемо прийти до тями. Колись закінчили замовлення, телефонуємо замовнику, а він говорить, що вже нема кого маскувати. Тоді стає дуже боляче.

Окрім сіток, волонтери БФ "Ми тут — Північний форпост" постачають захисникам і іншу продукцію.

На сьогодні ми маємо 6 осередків по всій області. Кожен наш волонтер сам обирає для себе чим хоче і може займатися. Виявилося, що у нас багато швачок. Тож ми випускаємо до двох десятків видів саме шитої продукції. Тут теж не все так просто. Адже, перш ніж взяти замовлення, ми з`ясовуємо її конкретне призначення. Комусь треба антитепловізорні плащі, іншим воїнам треба, аби не шелестів одяг.

Пані Лариса говорить, що втома та професійне вигорання буває у волонтерів.

Багато роботи й велика відповідальність. Крім того, що ми волонтери, ми ще і звичайні люди. У кожного бувають якісь проблеми, погане самопочуття, сімейні трагедії. Тоді, знову ж таки, рятує робота. Так було й у мене. Через тяжку хворобу пішов у вічність мій чоловік. Тоді я ніби то втратила крила. Але розуміння того, що через моє особисте горе, хлопці не мають страждати мене тримало. Підтримка родини та моїх дівчаток - дало новий поштовх.

БФ "Ми тут — Північний форпост" відзначив два роки з дня заснування. За цей період волонтери виготовили та передали на фронт близько 172 тисячі квадратних метрів маскувальної продукції.

Особисто мій мотиватор для продовження роботи - це телефонна книжка. На жаль, там багато номерів військових, на які я вже ніколи не зателефоную. І це боляче. Тому мої дівчатка-волонтерки, серед яких багато віку 80+, щодня приходять і невтомно працюють.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram