У різних куточках Сум з’явилися силуети-"тіні". Всі вони списані з мешканців міста. Такий проєкт втілили волонтери громадської організації "Цукр". Детальніше про історії героїв проєкту – далі у матеріалі.
"Вони більше про людей, яких ми знаємо, з якими ми пишаємося жити тут поруч, які вже, на жаль, не є з нами тут і зробили значний внесок для того, щоб бути в пам’яті нашій в цьому місті. Тому це дуже цікаво, зараз особливо, переосмислювати, коли ми розуміємо по-іншому трошечки цінність людей. Ми дуже раді, що ми не зробили такий, прямо в лоб, фотографічний малюнок людини, бо це було б не так цікаво", — розповів голова ГО "Цукр" Дмитро Тіщенко.
Один з малюнків можна побачити у Дворику на Кузнечній – це силует сумчанки Олександри Мартиненко. Жінка, говорить Дмитро, раніше очолювала Громадський фонд "Суми", нині – служить у Збройних Силах. Силуети, додає, виконані в місцях, до яких мають відношення герої проєкту.
"Орест Коваль, його силует прихований в дворику філармонії, де він, власне, грає на органі. Силует бібліотекарки прихований трошечки так в дворику біля обласної бібліотеки", — говорить Дмитро.
Захований в зелені силует, що неподалік книгозбірні, належить бібліотекарці Юлії Рибалко: "Для нас це приклад того, коли ми руйнували свої власні стереотипи. Вона із перших курсів працювала, допомагала ксерокопіями. Вона допомагала робити із бібліотеки більш затишне місце, де можна працювати, а не тільки почитати"
Інші малюнки – це силуети кондуктора Сергія Саковича, тренерки Світлани Макаєвої, співорганізатора рейв-вечірок Валерія Вармура, фельдшера "швидкої" Сергія Шаповалова, науковця Дмитра Бідюка, прибиральниці Тетяни Шпеттер, бандуриста Миколи Мошика та кішки Чері.
"Вона вже більше, ніж кішка. Вона не є людиною, але це якийсь образ із душею, яку також знають і бачать постійно в куточку на Покровській площі, де вона постійно тусується, на Воскресенській", — розповідає Дмитро Тіщенко про кішку Чері.
Кішка на ім’я Чері нині живе в одній з кав’ярень, що на Воскресенській, і, за словами співвласника кафе, є улюбленицею сумчан. "Ображати — не ображають. Хоча в неї 2-3 ошийники бува, але люди підходять, навіть декілька разів в розшук об’являли, бо люди приходять і забирають. Вона добра, вона іде на руки, все добре, і вони її уносять із собою", — розповідає Андрій Краснопьоров.
Ідея проєкту з силуетами з'явилася наприкінці 2021, розповідає Дмитро Тіщенко. Через повномасштабну війну, говорить, його реалізацію відклали на понад два роки. Нині проєкт завершили.
"Подивимося на фітбек, подивимося, чи приживеться воно, як легенда. Нам би хотілося, аби коли люди до них приїжджають в гості в місто, вони ішли за кавою і показували "о, а це кобзар Мошик, який грав тут завжди музику на Соборній". Нам хочеться аби це запрацювало, якщо це матиме сенс, то, звичайно, продовжимо", — зазначає чоловік.
Поруч із кожним малюнком розміщений QR-код із картою, за якою можна знайти всі 11 силуетів та прочитати про тих, з кого були написані "тіні". За словами Дмитра Тіщенка, малюнки планують доглядати волонтери громадської організації "Цукр".
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram