"Театральне мистецтво знадобиться в будь-якій професії". Сумські школярки розповіли, як перемогли у конкурсі читців

Сумські школярки стали переможницями 30 Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Т. Шевченка, який проходив з 9 березня по 25 травня. Дівчата розповіли кореспондентам Суспільного про своє навчання та любов до віршів.

Мілена Бекірова та Ілона Товста навчаються у Сумській спеціалізованій школі №29, де театральне мистецтво входить до навчальної програми. Мілена читала вірш "Розрита могила", з яким отримала гран-прі "Мистецька надія" на всеукраїнському відкритому конкурсі читців імені Тараса Шевченка.

Ми його з моїм вчителем розбирали, тому що щоб прочитати його гарно, потрібно його зрозуміти. Ми інтонації розбирали, ставили паузи і потім вже вчили.
Мілена Бекіровапереможниця конкурсу

Мілені 12 років, театральною майстерністю займається з 2 класу. В неї завжди була схильність до сценічного мистецтва, — розповідає тато дівчинки.

Це з народження все було. Дякуючи бабусям, дідусям, вивчала вірші, різні, починаючи від "Мішки косолапого" спочатку і далі, далі. Бабуся філолог у нас, інша бабуся брала участь у народних колективах, виступали, співали, можливо, це щось дало.
Артем Ількунтато Мілени

Але, я вважаю, що найбільша заслуга – це Віти Володимирівни. Вона побачила в дитині, вона зуміла налаштувати її, а ми тільки підтримуємо.
Артем Ількунтато Мілени

Віталія Товста – вчителька Мілени з театрального мистецтва у Сумській спеціалізованій школі №29. Для учнів театральних класів тут проводять індивідуальні уроки з художнього читання, ставлять спектаклі, вивчають основи сценічної мови та сценічного руху. Виконують вправи на артикуляцію та розвиток дихання.

Попри те, як складеться життя в майбутньому дитини, театральне мистецтво – знадобиться в будь-якій професії. Діти йдуть за задоволенням від того, що вони роблять. Наполегливість, праця і підтримка батьків, вчителів і обов’язково результат буде.
Віталія Товставчителька тетарального мистецтва

Мілена розповідає, що готувалася до конкурсу близько місяця. Каже, конкурси, в яких брала участь до цього, були переважно дистанційними, через коронавірус та війну. Тому цей конкурс, фінал якого відбувся у Києві, справив особливе враження.

Ти знаходиш багато друзів, ти пізнаєш багато нового, ти розвиваєш себе. Мені сподобалося виступати перед журі, це було нестрашно, це було приємно. Багато нового дізналася з майстер-класу, там розповідали, як правильно читати.

Ще одна вихованка пані Віталії – шестирічна Ілона, вона посіла перше місце в конкурсі у своїй віковій категорії з поезією Тараса Шевченка "Сон".

Мама питає: доню, хочеш вивчити цей віршик? Я кажу: Так. І ми з нею почали вчити по куплетикам. Про те, що я хочу, щоб усі люди були на волі, а не на панщині, щоб всі були люди вільні.

Тексти Тараса Шевченка надзвичайно сучасні, і діти це розуміють, — розповідає пані Віталія.

Який би ми текст Тараса Шевченка не взяли – ми бачимо сьогодення. І діти, читаючи Шевченка, можливо, не повністю розуміють одразу, але потім у них відкриваються очі, і ті очі горять, і вони хочуть його читати.

Також на конкурсі, в якому змагалися понад 500 учасників, дівчата представили твори сучасних авторів. Зокрема, Ілона читала гумореску про те, як дід відстоював українську мову.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram