У Сумах відкрили соціальне кафе, у якому допомагатимуть діти з порушенням слуху

У Сумах відкрилося соціальне кафе. Заснували його дві сумчанки – мами дітей, що мають порушення слуху. Жінки говорять – планують залучати таких діток до роботи у кав’ярні, аби вони мали змогу краще соціалізуватися. На відкритті кафе побувала знімальна група Суспільного.

Сніжані – 16 років, дівчина користується слуховим апаратом, бо має порушення слуху. Серед її хобі – кулінарія, зокрема, Сніжана виготовляє смаколики. Макаруни, що дівчина розкладає по тарілках, приготувала власноруч.

Ми в неї замовляли, будемо постійно в неї замовляти, можна приходити і куштувати, спробувати, сказала Оксана Бойко, співвласниця кафе.

Оксана Бойко разом із компаньйонкою Анастасією Макаренко відкрили у Сумах соціальне кафе – "Спеціально для тебе". Зробили це, говорять, аби допомогти дітям із порушенням слуху краще соціалізуватися.

Вони нам будуть допомагати, дівчатка будуть допомагати і офіціантками, і ми будемо залучати їх до якихось кондитерських виробів, тому що в нас кав’ярня-кондитерська. Проводити різні заходи.

Анастасія Макаренко – співвласниця кафе та голова громадської організації, що має таку ж назву, як і кафе – "Спеціально для тебе". Організація, говорить, об’єднала дітей, що мають порушення слуху та їхніх батьків.

Ми плануємо відсоток від прибутку віддавати на розвиток саме громадської організації і дітей з порушенням слуху. Дуже велика проблема це працевлаштування таких дітей, тобто в нас є маленькі кондитери, які також будуть представляти свої кондитерські вироби, тобто для нас це не просто кав’ярня, а саме місце де буде розвиватися і організація, і маленький бізнес для нас. У нас поки свої дітки, але ми готові до співпраці будь з ким.

Анастасія — мама дівчинки з порушенням слуху. Тож труднощі соціалізації таких діток, говорить, відчула на власній родині.

Є певні труднощі, навіть, бар’єри. Бар’єри і в самих дітей, і в нас – дорослих, батьків. В суспільстві, тому що їм дуже важко піти працювати, бути в соціумі, комунікувати. Тому хочемо їх тут, на базі, навчати і відпускати далі.

Грант на розвиток власної справи, говорить Оксана Бойко, отримали від держави – з третього разу.

Ми подали заявку на грант – нам відмовили. Другий раз ми також подали заявку нам також відмовили. І вже з третього разу після нового року нам погодили та ми почали шукати приміщення.

Приміщенні знайшли у центрі міста, 250 грантових тисяч гривень витратили на облаштування та закупівлю обладнання, додали власних коштів і – відкрилися.

Підтримувати людей в такий час для війни, підтримувати наше місто це завжди класна ініціатива. Коли я дізналась, що це соціальне кафе ми одразу вирішили, що будемо тут частими гостями, розповіла Анастасія Глизун, відвідувачка.
Спочатку я думала, що ж це за кафе таке соціальне, і нам звісно ж гугл допоміг. Я зрозуміла яке благо вони роблять для діток з вадами слуху, що матимуть можливість тут робити справу яка їм подобається і тим самим заробляти кошти, вони дають перший такий крок життя для своїх дітей, розповіла Марина Велітченко, відвідувачка.

В середині вересня 2023 року у Сумах заснувати безкоштовне соціальне кафе намагався японець Фумінорі Цучіко. Чоловік звернувся з цього приводу до тодішньої міської влади Сум, зрештою, кафе так і не було відкрито.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram