На Сумщині збільшується активність російських ДРГ — Демченко

На Сумщині фіксується збільшення активності російських диверсійно-розвідувальних груп.

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

"У Сумській області простежується активність ворожих диверсійно-розвідувальних груп. У Чернігівській області цього не фіксується, а ось Сумщина – це той напрямок, де ворог постійно намагається проводити диверсійну діяльність. Не можна сказати, що щодня російські ДРГ намагаються зайти на нашу територію, але їхня активність досить висока", — розповів Демченко.

За словами Демченка, ціль диверсійно-розвідувальних груп полягає у тому, щоб знайти місця розташування українських підрозділів, дізнатися, як побудована оборона, аби завдавати ударів надалі.

Стосовно можливого наступу на Сумщину він повідомив: "Ситуація залишається непростою. Станом на зараз на Сумщині ми не фіксуємо, що у ворога є достатньо сил, які б дозволили їм досягти якихось стратегічних цілей, щоб глибоко просунутись, якщо вони повторно спробують зайти на нашу територію".

21 травня речник ДПСУ повідомляв: "Військові РФ можуть в будь-який момент спробувати зробити щось подібне, як це зараз відбувається по Харківському напрямку. Саме для того, щоб розтягнути лінію фронту, лінію активних бойових дій і власне розтягнути сили оборони нашої країни. Ми маємо продовжувати нарощувати наші оборонні можливості. І кожна складова Сил оборони України, в тому числі, на Сумському напрямку має свою смугу оборони — це підрозділи Державної прикордонної служби, Збройних Сил України, Національної гвардії".

Що ще відомо про можливий наступ на Сумщину

  • 14 травня керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю The New York Times повідомив, що Росія може розпочати новий наступ у Сумській області.
  • Того ж дня, в ефірі нацмарафону Буданов заявив, що російські військові не ведуть активних дій у напрямку Сумщини. Також він закликав не піддаватися паніці.
  • 15 травня речник ОТУВ "Сіверськ" Вадим Мисник в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив, що військ РФ для наступу на Сумщину недостатньо.
  • Також 15 травня начальник Сумської ОВА Володимир Артюх зазначив, що у прикордонні Сумщини немає масштабного російського ударного угрупування.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram