"Ніколи не можна виключати": речник ДПСУ Демченко про можливий наступ армії РФ армії на Сумську область

Важливо

Наступ російської армії на Сумщину не слід виключати, заявив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко. За його словами, кожна складова Сил оборони має свою зону відповідальності на Сумському напрямку.

Про це Андрій Демченко повідомив 21 травня в ефірі "Радіо Свобода".

"Ніколи не можна виключати, і я це зазначав і раніше, що в тому числі і по Сумському напрямку. Ворог може в будь-який момент, навіть попри те, що він не має достатніх сил, спробувати зробити щось подібне, як це зараз відбувається по Харківському напрямку. Саме для того, щоб розтягнути лінію фронту, лінію активних бойових дій і власне розтягнути сили оборони нашої країни. Якщо говорити про Сумський напрямок, якщо такі дії ворог вчинить, щоб ми посилювали і цей напрямок й застосовували туди свої резерви", – пояснив Андрій Демченко.

За словами Демченка, треба бути готовими до розвитку будь-яких ситуацій.

"І власне ми маємо продовжувати нарощувати наші оборонні можливості. І кожна складова Сил оборони України, в тому числі, на Сумському напрямку має свою смугу оборони — це підрозділи Державної прикордонної служби, Збройних Сил України, Національної гвардії. Діють злагоджено, спільно. Навіть залучаючи ті сили, які ми маємо та можемо туди залучити, ми маємо тримати нашу оборону потужно, бо ворог переважає і по техніці, і по засобах ураження та особовому складу", — додав речник ДПСУ.

Як і раніше, Росія тримає свої підрозділи на Сумському та Чернігівському напрямках.

"Ми бачимо те, що зараз відбувається по Харківському напрямку. Ворог навіть попри перевагу не може досягти своєї стратегічної цілі, але їхня основна задача — зробити якісь тактичні дії для того, що відтягнути сили України на цей напрямок", — зазначив речник ДПСУ.

Що ще відомо про можливий наступ на Сумщину

  • 14 травня керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю The New York Times повідомив, що Росія може розпочати новий наступ у Сумській області.
  • Того ж дня, в ефірі нацмарафону Буданов заявив, що російські військові не ведуть активних дій у напрямку Сумщини. Також він закликав не піддаватися паніці.
  • 15 травня речник ОТУВ "Сіверськ" Вадим Мисник в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив, що військ РФ для наступу на Сумщину недостатньо.
  • Також 15 травня начальник Сумської ОВА Володимир Артюх зазначив, що у прикордонні Сумщини немає масштабного російського ударного угрупування.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram