Голову Середино-Будської громади Сумщини Олександра Гена суд вчергове залишив під вартою

Голову Середино-Будської громади Сумщини Олександра Гена 16 квітня вчергове залишили під вартою. Чоловіка обвинувачують у державній зраді та незаконному переправленні людей за кордон. Його затримали наприкінці квітня 2022 року і з того часу Олександр Ген перебуває в слідчому ізоляторі.

Строк дії запобіжного заходу Олександра Гена спливає 20 квітня, тому прокурор клопотав про подовження. “На сьогодні, ваша честь, судовий розгляд не завершено і існують ризики в цьому кримінальному провадженні. Обвинувачений Ген може вчинити інше кримінальне правопорушення та продовжити вчиняти кримінальні правопорушення, в яких обвинувачується. Тому я прошу подовжити обвинуваченому Гену Олександру Григоровичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без права внесення застави”, – клопотав прокурор Володимир Передерій.

Захисник обвинуваченого просив для Олександра Гена більш м’який запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. "Ризики, котрі в нас зазначені, вони існували, можливо, два роки тому, але на сьогоднішній день зникли", – сказав захисник обвинуваченого Максим Кондратенко.

"Два роки перебування в СІЗО дуже підірвали моє здоров’я. Я пів року на гормонах знаходжусь зараз. Тому прошу суд встановити мені інший запобіжний захід, ніж тримання під вартою”, – сказав Олександр Ген.

Олександра Гена затримали наприкінці квітня 2022 року. Його обвинувачують у незаконному переправленні людей за кордон та державній зраді. Максимальне покарання за такі дії – довічне позбавлення волі. Нині судовий розгляд справи на етапі допиту свідків. За інформацією прокурора, усього їх близько 50.

"У нас залишається не допитаних 5 свідків обвинувачення і близько п’яти свідків сторони захисту. На цьому кримінальне провадження у нас може бути фактично закінчено. На новий розгляд не наполягають ні обвинувачення, ні захист, щоб ми цю слухали справу, ніхто її не затягує зі сторони захисту. Тому ризиків щодо подальших обмежень у вигляді тримання під вартою, вони не існують”, – вважає захисник Максим Кондратенко.

Судді ухвалили рішення: залишити Олександра Гена під вартою ще на два місяці. "Подовжити обвинуваченому Гену Олександру Григоровичу строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 14 червня 2024 року включно, без визначення розміру застави”, – сказала головуюча суддя Ірина Клімашевська.

Наступне судове засідання у справі голови Середино-Будської громади призначили на 5 червня.

Що відомо про справу Олександра Гена

  • 29 квітня 2022 року Олександра Гена затримали.
  • 1 травня суд взяв під варту Олександра Гена до 27 червня з визначенням розміру застави в сумі 1 млн 488 тис. 600 гривень. Рішення прийняв суддя Зарічного суду Сум Олексій Сибільов.
  • 23 червня Олександру Гену суд збільшив строк тримання під вартою.
  • 6 вересня Зарічний районний суд залишив Олександра Гена під вартою ще на два місяці.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram