У Грунській громаді на Сумщині, до якої входять 17 сіл, мешкало 8700 людей. Від початку вторгнення додалося понад тисячу переселенців. Їх селили у гуртожитки, вільні квартири та порожні хати. Нині у громаді мешкає 300 переселенців. Майже місяць тому з Великої Писарівки до одного з сіл Грунської громади евакуювалися 23 людини.

Майже місяць тому переселенці з Великої Писарівки поселились у місцевому гуртожитку одного з сіл Грунської громади (не публікуємо назву села з міркувань безпеки, – прим. ред.). Світлана Сінявська каже: з п`ятьма онуками довелося виїжджати із зони бойових дій, коли посилились обстріли російських військ.

"12-го березня влучило в наш будинок, поранило двох онуків Гліба і Лілю. До війни було гарне життя. Я оце зараз дивлюсь в соцмережі, яке до війни було життя і сльози на очах, і серце болить, бо практично розвалили селище все", — говорить жінка.

Фото: Суспільне Суми

Ганна Глубока додає: не покинула б своєї квартири нізащо, але її житло пошкоджене російськими обстрілами.

"У той день прилетіла бомба десь за 30-50 метрів від нашого будинку. Вікна повибивало, покрівлю побило, стеля, де оце замазано, повисипалось усе. Це не перший раз пошкодили мені житло. У 2022 році 14 березня прилетів з граду снаряд поблизу дому. Повибивало мені вікна. Зрозуміла, що мені потрібно тікати. Я злякалась дуже. Схопила, що схопила. Приїхала сюди і думаю, навіть фотографій не взяла. Я, не дивлячись на сильні обстріли, не переїжджала, доки була ціла квартира, поки можна було там жити. Мені не хотілось бути бомжом — залишатися без нічого. Фактично, що є в мене? Ліжко і все", — говорить Ганна Глубока.
Фото: Суспільне Суми

Крім пані Ганни у кімнаті живе ще троє людей. Серед них і Ніна Зінченко. Жінка ділиться: разом з родиною близько 70 років мешкала у Великій Писарівці.

"Коров тримали, свиней. А тепер ми вже нічого не тримаємо. Сюди нас привезла поліція. У мене син і донька. Два роки неможливо жити і все. Б`ють і хату розбивають. У нас усі там повтікали. Залишилось, мабуть, душ 20-30. Вони бояться їхати. То на вулиці били, а то з городу. Стали бити до нас у двір. На хату стали бити", — говорить Ніна Зінченко.

Жінка додає: "Я хочу додому. Де жила, туди й хочу додому. Більш нікуди я не поїду".

Благодійники, мешканці села та місцева влада допомагають переселенцям житлом, продуктовими наборами та гарячими обідами: каже сільський голова громади Василь Зосімов.

Фото: Суспільне Суми

"Що стосується писарівчан, яких ми наразі прийняли, в МВК у нас 23 людини, у будинку ветеранів — наш територіальний центр, знаходиться 9 людей. Близько 5 сімей вже тут поселено і по всій громаді також є. Люди шукають собі помешкання. Хочуть мати свій город. Хтось купує, когось поселяємо так", — розповідає Василь Зосімов.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram