“Отримати повноцінний ліс, щоб можна було збирати гриби через 40 років”: в чому суть програми порятунку лісів на Сумщині

Державне підприємство "Ліси України" разом з громадами та міжнародними партнерами запустило програму порятунку лісів FOREST RECOVERY. Проєкт втілюється у життя спільно з західними партнерами, які підтримують таку ідею, розповів директор Північного лісового офісу Вячеслав Киченок. Про суть проєкту та його перші результати на Сумщині дізнавались кореспонденти Суспільного.

Тракторист Володимир Кравець зранку приїхав обробляти ділянку, яку лісівникам передали депутати Садівської територіальної громади. Каже що з появою нових територій, роботи у лісівників стає більше: "Щас дискування посадки, оце все що ви бачите посаджені дерева і міжряддя дискуємо. Ну щоб воно не заростало, тут є й сосна, є й дуб, тоді плодові дерева.Техніка нова, всім забезпечені, працюємо".

Головний лісничий філії Сумське лісове господарство Володимир Колосок говорить, площа наданої ділянки 14 гектарів. В цьому місці, говорить лісівник, було невелике озеро, вода в яке стікала з навколишніх пагорбів: "Протягом двох років ми створюємо тут посадку, перший рік сім гектарів і другий рік сім гектарів, перший рік тут води немає, сподіваємось, на майбутнє насадження піднімуться і вода не зможе впливати на її стан".

Директор Північного лісового офісу державного підприємства “ДП Ліси України” Вячеслав Киченок розповів, що ініціатива FOREST RECOVERY є міжнародною і має на меті відновлення лісів на Сумщині: "Проходить заліснення малопродуктивних та деградованих земель, які надають місцеві громади до філій або до ДП Ліси України. Ми проведемо комплекс лісогосподарських заходів, доведемо до нормального логічного завершення і це дійсно буде ліс".

Пан Вячеслав говорить, що акція стартувала у 2023 році та деякі громади почали передавати землі роком раніше: "На сьогодні звернення подані у всі громади, ми співпрацюємо з усіма. Понаписували багато, очікуємо проходження сесій".

Володимир Колосок, говорить, що сьогодні це поки єдина ділянка яка виділена його філії під лісорозведення: "Дуже важко йде це питання, але коли їдеш на кожну сесію і з земельною комісією спілкуєшся, безпосередньо з ними, тоді воно трохи покращується".

Цю ділянку площею 14 га передала під заліснення філії “Сумське лісове господарство” Садівська громада. Анатолій Співак, начальник відділу земельних відносин говорить, що всі питання були проголосовані на засіданні сільської ради: "Так як земля перебуває у постійному користуванні то сплачується підприємством податок, він не великий, але він все рівно буде йти. Також як уже висадиться ліс, то буде рентна плата, якісь платежі від рубок".

На сьогодні громади Сумщини передали філії Сумське лісове господарство 287,7 га самозаліснених ділянок, розповів Вячеслав Киченок. У перспективі планують передати ще 443 га. Під заліснення громади передали 91 га.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram