Мешканці Великої Писарівки розповіли, як живуть під російськими обстрілами

19 лютого у середсіллі Великої Писарівки роздавали гуманітарну допомогу мешканцям, оселі яких пошкодило російським обстрілом, що стався двома днями раніше. Детальніше про наслідки російських ударів та життя під обстрілами місцеві розповіли Суспільному.

"Ракета "хороша", яка порозбомбляла нам хазяйство, розхикала. Ми пенсіонери, а воно нам "добавило" життя на пенсії", - розповіла мешканка Катерина Мирошниченко.

Фото: Суспільне Суми

Пані Катерині видали ковдру, рушники, дещо з матеріалів для тимчасового ремонту.

"В нас є плівка, є брезент, яким бистро можна закрити дахи, вікна. Все це доступне, люди дуже благодарні", - пояснила волонтерка гуманітарної місії "Проліска" Світлана Лещенко.

Фото: Суспільне Суми

Поруч із будинком пані Катерини влучив російський боєприпас: побиті вікна та дах відремонтувати поки не встигли. В момент влучання жінка була всередині оселі.

"Я у вікно бачила і ми мало німі не поробилися. Не могли встати – так полякалися. Я як глянула – отакий вирій, я думала, ми горимо!", - розказала жінка.

Біля будинку, в місці влучання – вирва. Замість паркану — діра.

Фото: Суспільне Суми

"Паркан — шифер де стояв, його й не познаходили. Не понятно, де він дівся. Його рознесло. Ми вже знаємо, що таке "васильок", що таке 120-та, що таке САУ, виходи-приходи…", - зазначив переселенець Сергій Леонов.

Фото: Суспільне Суми

Цього разу, за словами секретаря селищної ради Володимира Лєонова, російськими обстрілами пошкодило близько десяти будинків, також одна людина загинула.

"Не військовий, просто мешканець громади, це 1986-го року народження чоловік, в якого є сім'я, в якого є дружина і мати, батьки", - зазначив Володимир Лєонов.

Фото: Суспільне Суми

Масового відтоку жителів з громади не спостерігається, додав Володимир Лєонов. Виїжджають в основному сім’ї з маленькими дітьми, дехто згодом повертається. До війни, говорить, мешкало близько 10, 5 тисяч людей.

але на сьогодні, враховуючи навіть переселенців із віддалених областей України, нараховується десь порядку 8,5 тисяч", - розказав секретар Великописарівської селищної ради.
Подружжя Мирошниченків. Фото: Суспільне Суми

Не збираються залишати власну оселю й подружжя Мирошниченків. Попри обстріли, не втрачають із чоловіком Олексієм доброго гумору, бо разом вже пів віку.

"Я по життю така!", - пояснила жінка.

"А що воно дасть, якщо плакати? Треба веселитися! Оце вже 51-й рік совмєстной жизні! Була в нас золота свадьба! Я ж кажу, що ніяк не втік від неї!", - додало подружжя.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram