Перейти до основного змісту
Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Є якась специфіка". У збірній України розповіли про особливості стадіону ЧС-2025 у Ленцергайде

Ексклюзивно
Антон Дудченко. Getty Images/Kevin Voigt

Біатлонний чемпіонат світу-2025 у Ленцергайде вперше стартував у швейцарському Ленцергайде — з класичної змішаної естафети, в якій збірна України посіла восьме місце.

"Синьо-жовті" продемонстрували в гонці найкращу стрільбу — обмежилися п'ятьма додатковими патронами, у той час як біатлоністи одразу 10 збірних заробляли штрафні кола.

Антон Дудченко, який пробіг третій етап естафети і має досвід виступів у Ленцергайде від сезону 2016/17, пояснив такі результати стрільби від конкурентів особливостями місцевого стадіону.

"Можливо, впливає сніг, неідеальна поверхня під час стрільби лежачи, — пояснив Дудченко в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт. — Вітер постійно змінюється: то справа [дме], то зліва. Може змінитися по декілька разів".

"Це впливає. Плюс хвилювання — перша гонка [чемпіонату світу]. Гадаю, в сумі всі ці фактори дають такий результат. Можливо, хтось звик підходити на високому пульсі. А тут довгий спуск перед стрільбищем".

Особливості стрільби на висоті Ленцергайде також відзначає Артем Тищенко, що в лютому став найкращим снайпером чемпіонату Європи в італійському Мартелі — саме той стадіон біатлоніст вважає найважчим на біатлонній мапі.

"Звичайно, в горах дуже важко стріляти в принципі. У Мартелі дуже високо і підхід дуже важкий до стрільбища. Але тут [у Ленцергайде] також важко".

"Вітер є, він багато дає, в принципі. [...] Тут дуже довгий спуск, і можна відновитися. Приходиш на стрільбище із пульсацією в нормі".

Вид на біатлонний стадіон у Ленцергайде. Getty Images/Kevin Voigt

"Дуже специфічною" трасою в Ленцергайде назвав і Денис Насико, що у Швейцарії вперше від початку сезону доєднався до основної команди.

"Тут вже виступав: позаминулого року у Ленцергайде був чемпіонат Європи. Майже нічого не змінилося, але тут дуже специфічна траса: дуже «робоча», важка. Спочатку й до кінця потрібно пахати".

"Розбилася траса, але це звично, — додає Насико про події класичного міксту 12 лютого. — Бувало часто і в Новому Месті, де зазвичай «каша» глибока. Вже сонце весняне пригріває дуже добре".

Тренерка ж чоловічої збірної Надія Бєлова відзначає "специфіку" стрільби у Ленцергайде — з огляду на вітер, який вимагає від спортсменів додаткової адаптації.

"Трішки дивно. Прапорець стоїть з правого боку, я знаю, що на такий вітер на першу-другу години [поправка], а годинником робиш на три-чотири", — пояснює Бєлова у коментарі Суспільне Спорт.

"Змішана естафета показала, що є якась специфіка, попри запасні патрони і відповідальнішу стрільбу, бо чемпіонат світу. Вітер не швидкий, але він тягне, і на три-чотири клацання робиш більше корекцію, аніж в Антгольці".

Вже у п'ятницю, 14 лютого, чемпіонат світу в Ленцергайде продовжиться спринтом серед жінок. Чоловіки повернуться до змагань у спринті суботи, 15 лютого.

Топ дня
Вибір редакції