Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Паралімпійські Ігри у Парижі 2024

Літні Паралімпійські Ігри у Парижі 2024

"Не ризикувала". Олена Федота-Ісаєва принесла Україні другу "бронзу" у фехтуванні

Ексклюзивно
Олена Федота-Ісаєва - бронзова призерка Паралімпіади-2024. REUTERS/Kacper Pempel

65-та медаль України на Паралімпіаді-2024.

Українська спортсменка Олена Федота-Ісаєва принесла Україні другу нагороду з фехтування на кріслах колісних на шпагах у категорії ВФехтувальники з порушенням координації тулуба та ніг, також можуть мати уражену фехтувальну руку. на Паралімпіаді-2024. У матчі за "бронзу" спортсменка розгромила представницю Гонконгу Тун Нга Тін з рахунком 15:6.

Для 38-річної Федоти-Ісаєвої Паралімпіада-2024 стала другою у кар'єрі. Українка дебютувала у Токіо-2020, де здобула дві срібні нагороди: в одиночному турнірі на шпагах та командній шаблі.

У Парижі-2024 Федота-Ісаєва принесла Україні першу медаль у фехтуванні на кріслах колісних: перемогла у "бронзовому" фіналі на шаблі представницю Китаю Ао Ланжу (15:3). Однак у чвертьфіналі змагань у одиночній шпазі зазнала поразки та вимушена була пробиватись до матчу за "бронзу" через втішні поєдинки.

У першій втішній сутичці українка здобула перемогу над американкою Еллен Геддес (15:4), а у наступному матчі вибила японку Анрі Сакурай (15:7). У півфіналі втішних сутичок напружена боротьба продовжувалась до останніх хвилин, але Федота-Ісаєва змогла здолати китаянку Ао Ланджу з рахунком 15:13.

У "бронзовому" фіналі українка зустрілась з дебютанткою Паралімпійських ігор Тун Нга Тін. Олена першою пропустила укол, однак одразу відіграла очко та заволоділа перевагою. У підсумку Федота-Ісаєва розгромила представницю Гонконгу 15:6.

Паралімпіада-2024. Фехтування на кріслах колісних (жінки, шпага, категорія В) — матч за "бронзу"

Олена Федота-Ісаєва (Україна, 9) — Тун Нга Тін (Гонконг, 5), 15:6

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт з Парижа Федота-Ісаєва розповіла про різницю між двома "бронзами", які здобула на Паралімпіаді-2024 та про шлях до "бронзового" фіналу через втішні сутички.

  • Про різницю між бронзовими нагородами, які здобула у Парижі

"Відчуття відрізняються, але це все одно радість. Просто два різних види. У шаблі я розраховувала і дуже хотіла золоту медаль, і це було можливо, бо я шаблістка, і це мій основний вид. Я багато тренуюся, у мене на тій Паралімпіаді вже було "срібло", і тобто було [бажання досягнути вищої] сходинки. Але, на жаль, не вийшло, а у шпазі у мене ще не було паралімпійської медалі, це перша. Тому ця сходинка вища, шпажний старт. І взагалі у двох видах взяти медаль — велика радість та досягнення для мене".

  • Про шлях до "бронзового" фіналу через втішні сутички

"Сутичок було дуже багато, щоразу я налаштовувалася як на перемогу, бо кожна з них була важливою, і я могла вилетіти у кожному моменті. Особливо важкий бій був проти китаянки, проти представниці Гонконгу було легше. Мені доводилося змінювати тактику, з захисту на атаку переходити, щоб вона не встигла перемкнутися, і затиснути її таким чином. З представницею Гонконгу було легше, обрала тактику, щоб перестрахуватися і не наробити дурниць, бо у цієї суперниці стабільно вигравала. Але це Паралімпіада, тут трапляються дива, як приємні, так і неприємні. Тому треба було перестрахуватися і взяти своє. Відчувала, що "бронза" — ось протягнути руку і вона є, головне не наробити дурниць".

  • Про перебіг "бронзового" фіналу

"Я не дуже люблю такий стиль фехтування [обережний], люблю більше агресивний. Але треба було працювати напевне, і я вже не ризикувала. Хоча фехтування — це про ризик, гарні прийоми. А тут більше захист, контратакувати — це мені було не по душі, але треба було забирати свою «бронзу»".

На Паралімпіаді-2024 у Парижі Федота-Ісаєва виступить ще у командних змаганнях з фехтування на шпагах. Українські фехтувальниці проведуть матч проти Італії у суботу, 7 вересня.

Олена Федота-Ісаєва: що відомо про спортсменку

  • 38-річна фехтувальниця на кріслах колісних, представниця Харківщини.
  • Срібна призерка Паралімпіади-2020 з фехтування на шаблях у категорії В, а також срібна призерка командних змагань на шпагах.
  • Тричі срібна призерка та бронзова медалістка світової першості (2019, 2021, 2023).
  • Двічі переможниця, срібна та бронзова призерка чемпіонату Європи-2022.

Топ дня

Вибір редакції