Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Дива не трапилося". Олексій Середа пояснив причини восьмого місця у фіналі стрибків у воду на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Олексій Середа виконує стрибок у фіналі Олімпіади-2024. REUTERS/Leah Millis

Ексклюзивний коментар Олексія Середи для Суспільне Спорт.

18-річний Олексій Середа посів восьме місце у фіналі стрибків з 10-метрової вишки на Олімпійських іграх-2024. У загальній сумі за шість стрибків українець набрав 426.90 балів – найвищий результат показав за шостий стрибок складністю 3.6 (86.40).

Стрибки у воду: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у стрибках у воду на кожній Олімпіаді, щоразу і серед чоловіків, і серед жінок.
  • Кількість медалей України у стрибках у воду на Олімпіадах – 2 (2 "бронза"). Обидві у синхронних стрибках 3-метрового трампліна: Ганна Сорокіна та Олена Жупіна (Сідней-2000), Ілля Кваша та Олексій Пригоров (Пекін-2008)

На Олімпіаді-2024 українець провів свій другий старт: також змагався у фіналі чоловічих синхронних стрибків у воду з 10-метрової вишки разом з Кіріллом Болюхом. Український дует показав п'ятий результат у фіналі.

Загалом Олексій Середа вдруге у кар'єрі виступив на Олімпійських іграх у стрибках у воду з 10-метрової вишки: на Іграх-2020 у Токіо пройшов до фіналу, де посів шосте місце, але у Парижі не зміг покращити результат – став восьмим у фіналі.

До Парижу-2024 Середа підходив на фоні травми руки, через яку не мав достатньої практики для стрибків з 10-метрової вишки. В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт, Середа відзначив, що на його виступ частково вплинула травма руки. Але стрибун у воду наголосив, що це не єдина причина, а закономірний результат підготовки.

  • Про емоції після виступу у фіналі
"Навіть не знаю, що сказати. Поганий результат, міг набагато краще. У мене рекорд 530 балів, зараз на 100 балів менше набрав. Звичайно, трохи розчарований".

"Мені соромно за себе. Єдине, що мені сподобалося — попередні змагання [в одиночці]. З неочікуваного — ось зараз 10 метрів, всі валяться, падають. Для Олімпійських ігор маленька сума балів. Але це спорт, ось китаєць [Ян Хао] двічі помилився, я взагалі такого ніколи в житті не бачив".

  • Про виступ на Олімпіаді з травмою

"У мене також була травма, їхав з нею. Виступив з Болюхом [у синхроні], але все одно готувався на індивідуальний [виступ]. Але у Марка [Гриценка] взагалі в один день почала сильно боліти рука, і тому мене поставили".

"Чи заважала травма? Ні, ну звичайно, що я не готувався як планував тренерський штаб. Рука поболює, але стрибати можу".
  • Про реакцію тренерів

"Що сказали тренери? Це доволі передбачуваний результат. Якщо брати так, як тренери бачать, то я почав готуватися до Олімпійських ігор за місяць. Стрибки індивідуальні я вже виконував тут. Передбачуваний результат, гадаю, що тренери так само думають. Дива не трапилося".

  • Про плани на Олімпіаду-2028

"Далі підготовка до Лос-Анджелеса? Так. Якщо подивитися, то мені лише 18 років, ще дві-три Олімпіади відстрибаю. Та й взагалі мені подобається цей вид спорту, подобається ним займатися. Хотів би ще на 2-3 Олімпіади з'їздити, Лос-Анджелес — навіть не обговорюється. Буду готуватися, працювати над помилками".

  • Про плани зміни тренувального процесу
"Чи є сенс змінювати щось у підготовці? Мабуть, є сенс. Чогось не вистачає. Фізичної підготовки не вистачає, та й стрибки я виконую неідеально. Другий стрибок, який я завалив у півфіналі, ось і у [фіналі] завалив — так я ж його і на тренуваннях ідеально не роблю. Це закономірно. Думаю, що треба щось змінити у підготовці, може щось додати чи чогось не робити. Це вже тренери вирішуватимуть, я ж просто виконую свої обов'язки: мені кажуть, а я роблю".
  • Про підтримку на Олімпіаді у Парижі

"Атмосфера на арені? Взагалі, чесно кажучи, я думав, що сильно хвилюватимуся, але не хвилювався. Підтримка теж, але я й не зробив такі сильні стрибки, щоб мене підтримували. Якби гарно стрибав, то і, напевно, гарно аплодували. Але у Токіо було спокійніше, наче на тренуваннях стрибаєш. Тут психологічно важче, але нормально. Де легше? У Токіо, звісно, воно завжди, коли менше людей, то спокійніше. Бо коли хтось гарно стрибає перед тобою, то йому всі кричать, і тобі теж хочеться".