Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Просто рада, що я тут". Анна Рижикова підбила підсумки Олімпіади-2024 після вильоту в півфіналі 400 м з/б

Ексклюзивно
Анна Рижикова на Олімпійських іграх-2024. REUTERS/Phil Noble

Ексклюзивний коментар української бігунки для Суспільне Спорт.

Українська бігунка Анна Рижикова завершила виступи у своїй єдині дисципліні Олімпійських ігор-2024 з легкої атлетики — вибула у півфіналі жіночих стартів на 400 метрів з бар'єрами.

У Парижі Рижикова мала бігти естафету 4х400 метрів, але після заміни обмежилася трьома стартами у своїй основній дисципліні: пробігла кваліфікацію, втішний раунд (з особистим рекордом сезону — 54.95 секунди) та півфінал.

У своїй півфінальній групі Рижикова фінішувала сьомою — місця у фіналі гарантували собі дві найкращі бігунки. Аби кваліфікуватися за добором, українці забракло 1.85 секунди.

Вдруге Рижикова вибуває у півфіналах особистих олімпійських змагань — також зупинялася за крок від фіналу 2012 року. Натомість українка бігла за медалі вже в Токіо-2020, замкнувши топ-5 спортсменок світу.

Коментуючи власні враження від Олімпіади для Суспільне Спорт, Рижикова відзначила атмосферу заповненого легкоатлетичного стадіону і наголосила на факторі хвороби посеред сезону — підготовку до головних змагань олімпійського циклу довелося заново розпочинати посеред червня.

  • Про виступ у півфіналі:

"На жаль, далі не пройшла. Дуже сильно хотіла, але це не моя Олімпіада. Викладалася, старалася, хотіла, але це спорт. Більше мрій тут розбиваються, ніж справджуються. Радію чужим перемогам: дівчат [стрибунок Ярослави Магучіх та Ірини Геращенко], Михайла [Кохана у метанні молота]. Сама, на жаль, зупиняюся у півфіналі".

  • Про свій третій забіг на Олімпійських іграх:

"У принципі, непогано почувалася. Не скажу, що витратила зайві сили — швидше розбігалася. Тут кому як: і за старою системою я пройшла б [до півфіналу], і за новою — різниці не було. Але деякі дівчата, які могли б пройти за старої системи, на наступний день пробігли гірше і не кваліфікуватися".

  • Як оцінює олімпійський сезон:
"Вийшов не такий, як я планувала. Підготовка була чудовою, але посеред сезону захворіла. Сподівалася, що минеться легким переляком, але це вибило мене на пару днів. Але потім результати впали — це відкинуло мене на кілька тижнів назад у плані підготовки. На Євро не змогла повернутися на той рівень, після нього почали заново працювати. Що маємо, те й маємо".
Анна Рижикова. AP/Martin Meissner
  • Про найпам'ятніші моменти Олімпіади-2024:

"Мабуть, перемога Ярослави [Магучіх] та третє місце Ірини [Геращенко] — наш подвійний п'єдестал. Не була на стадіоні, дивилася результат онлайн, але ми вітали дівчат у селищі. Надзвичайна подія, дуже приємно, вся Україна за них раділа. Чиясь мрія справдилася".

"[Для себе], мабуть, я рада просто, що тут. Все ж я у 2012 році вперше приїхала на Олімпіаду, тепер у 2024-му — трохи є часу на високому рівні тримати марку. Не всі можуть стати переможницями чи призерками Олімпійських ігор. Я всю кар'єру про це мріяла, але такий результат. Але я рада, що я тут, що це повноцінна Олімпіада, а не як у Токіо, де все обмежене".

"Повний стадіон людей, що нас підтримують. Виходиш на доріжку — і не чути всіх емоцій, коли 75 тисяч тобі аплодують. Мало хто за свою кар'єру таке відчує. Олімпіада ніколи не порівняється з чемпіонатами світу, Європи в плані відповідальності, мандражу, за всіма відчуттями. Цьому не навчити, не пояснити, воно закладено в людині: або ти витримуєш тиск, або ні. Тому олімпійські чемпіони — вони навіки, про них у минулому часі не говорять".

Що відомо?

  • У бігу на 400 метрів з бар'єрами серед жінок також змагалася українка Вікторія Ткачук — вибула за підсумками кваліфікаційних стартів і достроково завершила сезон через травму.
  • Анна Рижикова здобувала "бронзу" Олімпійських ігор-2012 в естафеті 4х400 метрів з Аліною Логвиненко, Анною Ярощук і Наталією Пигидою.
  • 34-річна Рижикова — чотириразова призерка чемпіонатів Європи, володарка двох особистих срібних медалей у бігу на 400 метрів із бар'єрами (2012, 2018).