Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Анна Рижикова через втішні забіги пройшла у півфінал Олімпіади-2024 у бігу на 400 м з/б

Ексклюзивно
Анна Рижикова пройшла у півфінал з бігу на 400 м з/б на Олімпіаді-2024. REUTERS/Pawel Kopczynski

Ексклюзивний коментар легкоатлетки для Суспільне Спорт.

Українська легкоатлетка Анна Рижикова пройшла до півфіналу з бігу на 400 метрів з бар'єрами на Олімпійських іграх-2024. Сталося це за результатами втішних забігів.

Легка атлетика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у легкій атлетиці на кожній Олімпіаді.
  • Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (2 "золото", 3 "срібло", 13 "бронза"). За кількістю медалей легка атлетика ділить перше місце з боротьбою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у легкій атлетиці на всіх попередніх Олімпіадах. В Афінах-2004 та Лондоні-2012 виграла по чотири нагороди.
  • За всю історію виступів на Олімпіадах з легкої атлетики в України — два чемпіони: Інесса Кравець та Наталія Добринська.

Усі медалі України у легкій атлетиці на Олімпіадах:

  • "золото": Інесса Кравець (потрійний стрибок) — Атланта-1996; Наталія Добринська (семиборство) — Пекін-2008;
  • "срібло": Олена Красовська (біг на 100 м з/б) — Афіни-2004; Ірина Ліщинська (біг на 1500 м), Олена Антонова (метання диска) — обидві Пекін-2008;
  • "бронза": Олександр Багач (штовхання ядра), Олександр Крикун (метання молота), Інга Бабакова (стрибки у висоту) — всі Атланта-1996; Роман Щуренко (стрибки у довжину), Олена Говорова (потрійний стрибок) — обидва Сідней-2000; Тетяна Терещук-Антіпова (біг на 400 м з/б), Вікторія Стьопіна (стрибки у висоту) — обидва Афіни-2004; Наталія Тобіас (біг на 1500 м) — Пекін-2008; Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь, Єлизавета Бризгіна (естафета 4х100 м), Юлія Баралей, Аліна Логвиненко, Юлія Олішевська, Дарина Приступа, Наталія Пигида, Ольга Земляк, Ганна Тітімець, Ганна Ярощук (естафета 4х400 м) — всі Лондон-2012; Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) — Ріо-2016, Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) — Токіо-2020.

Рижиковій не вдалось напряму кваліфікуватись до півфіналу з бігу на 400 метрів з бар'єрами на Олімпійських іграх-2024. У першому раунді кваліфікації, що проходив у дев'ятий змагальний день, українка показала четвертий результат відбіркової групи (55.13 секунд), а також не пройшла у топ-3 найшвидших бігунок за добором.

Натомість Анна Рижикова, а також усі інші спортсменки, що не подолали кваліфікацію у першому колі, отримали можливість відібратись у півфінал через втішні забіги. Далі проходили по дві легкоатлетки з трьох відбіркових груп.

Українська бігунка стартувала у третьому забігу і мала потрапити до топ-2 найшвидших групи. У підсумку Рижикова фінішувала другою з особистим рекордом сезону (54.95 секунд) та пробилась до півфіналу.

Для Рижикової Олімпіада-2024 стала третьою у кар'єрі. І на кожних Іграх у бігу на 400 метрів з бар'єрами українка проходила до півфіналу. Найкращим результатом українки є п'яте місце у Токіо-2020.

Після втішних забігів Анна Рижикова дала ексклюзивний коментар Суспільне Спорт з Парижа, у якому розповіла про зміни, які відбулись у порівнянні з кваліфікацією, а також про план на Олімпіаду-2024.

  • Про настрій перед забігом

"Настрій? Краще. Хотілося, щоб і [у кваліфікації] був такий самий, щоб я виспалася, замість підйому о 6:30 та ще одного бігу. Але сама винна".

  • Про зміни у порівнянні з кваліфікацією
"Впевненіше пробігла. До кінця поборолася. [У кваліфікації] трохи не вдалося зберегти на останніх 50 метрах швидкість, дівчинка з Південної Африки її набрала, а я не змогла ще раз ввімкнутися та наздогнати. [У втішному забігу] я зберегла свою швидкість, не довелося сіпатися туди-сюди. Я просто гарно набігла, впевненіше, ніж [у кваліфікації]. Задоволена забігом".
  • Про очікування від наступного забігу

"Чи бачу сили бігти ще швидше? У мене така історія, що я щоразу біжу швидше. Сподіваюся, що збережу цю традицію. Набуду впевненості, розбігаюся, попрацюємо з реабілітологами, щоб розім'яти м'язи. Купа часу, ще й висплюся, сподіваюся".

  • Про план перед Іграми-2024

"Важко казати цього сезону про якісь плани. На початку була налаштована, що все, у мене гарно склалася підготовка, зараз як почнуться старти все буде лише покращуватися та пришвидшуватися. Я наче так і розпочала, але потім захворіла та відкотилася назад. Потім невдалий чемпіонат Європи після цієї хвороби, я засмутилася сильно через це, загнала себе у депресію. А потім ще чемпіонат України був, ми зупинилися і почали з холодною головою напрацьовувати, перезавантажуватися. Не стартувала до самого початку Олімпійських ігор, зробили великий об'єм роботи, щоб я приїхала сюди сповнена сил. Ось такий план. І ось приїхали сюди, і тепер план робити щоразу краще, краще і краще, боротися за кожну позицію".

Ще одна українка, Вікторія Ткачук, опинилась поза фіналом – фінішувала останньою в своєму забігу з результатом 59.40 секунд.

Розклад забігів на 400 м з/б (жінки)

  • Вівторок, 6 серпня, 21:07. Півфінали
  • Четвер, 8 серпня, 22:25. Фінал