Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Україна втретє в історії здобула подвійний подіум на Олімпійських іграх

Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко перші в історії українські легкоатлетки, що здобули подвійний подіум на Олімпійських іграх. REUTERS/Phil Noble

Українські легкоатлетки Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко – призерки Олімпійських ігор-2024. Магучіх здобула "золото", а Геращенко – "бронзу".

До фіналу жіночих стрибків у висоту пройшли дві українки: Ярослава Магучіх, а також Ірина Геращенко. Натомість на етапі кваліфікації виступи припинила ще одна українка — Юлія Левченко.

Легка атлетика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у легкій атлетиці на кожній Олімпіаді.
  • Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (2 "золото", 3 "срібло", 13 "бронза"). За кількістю медалей легка атлетика ділить перше місце з боротьбою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у легкій атлетиці на всіх попередніх Олімпіадах. В Афінах-2004 та Лондоні-2012 виграла по чотири нагороди.
  • За всю історію виступів на Олімпіадах з легкої атлетики в України — два чемпіони: Інесса Кравець та Наталія Добринська.

Усі медалі України у легкій атлетиці на Олімпіадах:

  • "золото": Інесса Кравець (потрійний стрибок) — Атланта-1996; Наталія Добринська (семиборство) — Пекін-2008;
  • "срібло": Олена Красовська (біг на 100 м з/б) — Афіни-2004; Ірина Ліщинська (біг на 1500 м), Олена Антонова (метання диска) — обидві Пекін-2008;
  • "бронза": Олександр Багач (штовхання ядра), Олександр Крикун (метання молота), Інга Бабакова (стрибки у висоту) — всі Атланта-1996; Роман Щуренко (стрибки у довжину), Олена Говорова (потрійний стрибок) — обидва Сідней-2000; Тетяна Терещук-Антіпова (біг на 400 м з/б), Вікторія Стьопіна (стрибки у висоту) — обидва Афіни-2004; Наталія Тобіас (біг на 1500 м) — Пекін-2008; Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь, Єлизавета Бризгіна (естафета 4х100 м), Юлія Баралей, Аліна Логвиненко, Юлія Олішевська, Дарина Приступа, Наталія Пигида, Ольга Земляк, Ганна Тітімець, Ганна Ярощук (естафета 4х400 м) — всі Лондон-2012; Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) — Ріо-2016, Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) — Токіо-2020.

Ірина Геращенко стартувала з 1.86 метра, натомість Ярослава Магучіх розпочинала свої виступи у фіналі з 1.91 м. Обидві українські спортсменки без помилок стрибали до висоти 1.95 м. Першою помилилась Геращенко – з трьох спроб не змогла взяти позначку 1.98 м.

Однак ця висота не підкорилась також австралійці Елеонорі Паттерсон. Таким чином Ірина Геращенко розділила свою дебютну "бронзу" з представницею Австралії. Боротьба за "золото" розгорнулась між Магучіх та Ніколою Оліслагерс, яка випереджала Ярославу на подіумі Токіо-2020. У підсумку чемпіонкою стала Ярослава Магучіх.

Таким чином Україна втретє в історії здобула подвійний подіум на Олімпійських іграх. Вперше це сталось у 1996 році. Тоді на п'єдестал піднялись українські художні гімнастки Катерина Серебрянська та Олена Вітриченко.

Подвійні подіуми українців на Олімпіадах

  • 1996 рік: Катерина Серебрянська ("золото"), Олена Вітриченко ("бронза") — художня гімнастика, особисте багатоборство
  • 2008 рік: Ірина Ліщинська ("срібло"), Наталія Тобіас ("бронза") — легка атлетика, біг на 1500 м
  • 2024 рік: Ярослава Магучіх ("золото"), Ірина Геращенко ("бронза") — легка атлетика, стрибки у висоту

Цього року українські легкоатлетки, Магучіх та Геращенко, також здобули перший в історії подвійний подіум у стрибках у висоту на чемпіонаті Європи-2024.

Що означають медалі Магучіх та Геращенко?

  • Ярослава Магучіх здобула перше "золото" Олімпійських ігор у кар'єрі. У Токіо-2020 Ярослава здобувала "бронзу".
  • Магучіх стала третьою в історії українкою, що виграла "золото" Олімпіади з легкої атлетики, після Інесси Кравець у 1996-му та Наталії Добринської у 2008-му.
  • Ірина Геращенко здобула першу в кар'єрі медаль на Олімпіаді – "бронзу" в Парижі-2024.