Ексклюзивний коментар легкоатлетки для Суспільне Спорт з Парижа.
Український легкоатлет Олександр Погорілко виступив у кваліфікації бігу на 400 метрів на Олімпійських іграх-2024. Українцю не вдалося напряму відібратися до півфіналу.
Легка атлетика: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у легкій атлетиці на кожній Олімпіаді.
- Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (2 "золото", 3 "срібло", 13 "бронза"). За кількістю медалей легка атлетика ділить перше місце з боротьбою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
- Україна здобувала медалі у легкій атлетиці на всіх попередніх Олімпіадах. В Афінах-2004 та Лондоні-2012 виграла по чотири нагороди.
- За всю історію виступів на Олімпіадах з легкої атлетики в України — два чемпіони: Інесса Кравець та Наталія Добринська.
Усі медалі України у легкій атлетиці на Олімпіадах:
- "золото": Інесса Кравець (потрійний стрибок) — Атланта-1996; Наталія Добринська (семиборство) — Пекін-2008;
- "срібло": Олена Красовська (біг на 100 м з/б) — Афіни-2004; Ірина Ліщинська (біг на 1500 м), Олена Антонова (метання диска) — обидві Пекін-2008;
- "бронза": Олександр Багач (штовхання ядра), Олександр Крикун (метання молота), Інга Бабакова (стрибки у висоту) — всі Атланта-1996; Роман Щуренко (стрибки у довжину), Олена Говорова (потрійний стрибок) — обидва Сідней-2000; Тетяна Терещук-Антіпова (біг на 400 м з/б), Вікторія Стьопіна (стрибки у висоту) — обидва Афіни-2004; Наталія Тобіас (біг на 1500 м) — Пекін-2008; Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь, Єлизавета Бризгіна (естафета 4х100 м), Юлія Баралей, Аліна Логвиненко, Юлія Олішевська, Дарина Приступа, Наталія Пигида, Ольга Земляк, Ганна Тітімець, Ганна Ярощук (естафета 4х400 м) — всі Лондон-2012; Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) — Ріо-2016, Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) — Токіо-2020.
Загалом для 24-річного Погорілка це друга Олімпіада у кар'єрі. 2021 року в Токіо бігун брав участь в естафеті 4х400 метрів — четвірка України вибула після першого раунду. Однак у Парижі легкоатлет вперше біг саме особистий старт завдяки виконаному олімпійському нормативуНорматив на Олімпійські ігри-2024 у бігу на 400 метрів складає 45 секунд..
Для Погорілка виступ у бігу на 400 метрів став другим на Олімпійських іграх-2024. Легкоатлет також змагався у змішаній естафеті 4х400 м, однак не зміг з командою пробитись до фіналу.
Як виступив Олександр Погорілко у кваліфікації?
- Кваліфікація у бігу на 400 метрів складалася з шести кваліфікаційних забігів. До фіналу проходили топ-3 кожного забігу.
- Олександр Погорілко потрапив до першого кваліфікаційного забігу. Його українець біг разом з чемпіоном світу-2023 Крістофером Бейлі (США), а також срібним призером ЧС-2023 та бронзовим ЧС-2022 Меттью Гадсон-Смітом (Велика Британія).
- Погорілко у своєму забігу фінішував шостим – показав час 45.71 секунд. Це не дозволило українцю напряму кваліфікуватись до півфіналу.
- Український бігун ще має шанс відібратися у півфінал. Він змагатиметься в одному з втішних забігів, які відбудуться у ранковій сесії змагань понеділка, 5 серпня.
Після першого кваліфікаційного забігу на Олімпіаді-2024 Олександр Погорілко дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт з Парижа, у якому поділився емоціями після виступу, оцінив свою форму, а також прокоментував новий регламент кваліфікації, що включає в себе втішні забіги.
- Про кваліфікаційний забіг
"Набігав на кінці дистанції? Не знаю. Вже і в мене сили потроху здавали. Бачив, що набігаю, трохи всіх дістаю, але вже і в мене ноги сильно завело. Більше не зміг бігти далі".
- Про стан здоров'я перед кваліфікацією
"Почував себе нормально. Намагався не думати [за кваліфікацію]. Відпочивав, відновлювався, ходив на розминку. Нічого, на щастя, не боліло, все було добре. [У кваліфікації] хотілося пробігти краще, але не вдалося зберегти форму, що була на початку сезону".
- Про форму спортсмена
"Чому не вдалося зберегти форму? Не знаю. Почував себе добре по сезону і на тренуваннях. Але щось, на жаль, не склалося".
- Про новий регламент кваліфікації на Олімпіаді-2024
"Втішний забіг? Не знаю, наскільки можна підготуватися, бо [у кваліфікації] віддавав всі сили, а [у понеділок] бігти. Побачимо, як я відновлюся. А так, це і добре, і погано. Добре — бо буде ще один шанс поборотися за фінал, а погано, бо раніше можна було відібратися за часом, а зараз це прибрали і встановили цю систему. Як я розумію, за часом у мене було мало шансів [пройти у півфінал], тому буде шанс поборотися за півфінал. Чотири забіги? Це реально. На чемпіонаті Європи я біг чотири рази, тричі в особистому виді, один раз в естафеті. Нормально. Гадаю, якщо бігти чотири рази зараз, буде важкувато, але якось та й впораюся".
Розклад забігів на 400 м (чоловіки)
- Понеділок, 5 серпня, 12:20. Втішні забіги
- Вівторок, 6 серпня, 20:35. Півфінали
- Середа, 7 серпня, 22:20. Фінал