Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

Україна — Словаччина: онлайн-трансляція матчу Євро-2024 з футболу

Збірна України з футболу зіграє другий матч на Євро-2024. REUTERS/Angelika Warmuth

Суспільне Спорт проводить текстовий онлайн матчу Україна — Словаччина на Євро-2024 з футболу серед чоловіків.

Пряма трансляція – на місцевих телеканалах Суспільного (на T2, кабельних мережах та IPTV, крім OTT-платформ). Також слухайте трансляцію на Радіо Промінь.

Футбол Україна — Словаччина відбудеться у п'ятницю, 21 червня, о 16:00 за київським часом. Для України це другий матч на чемпіонаті Європи-2024 з футболу.

90’ — Україна - Словаччина 2:1

Максим Таловєров на заміну вийшов замість Миколи Шапаренка.

П'ять хвилин додав арбітр до основного часу поєдинку.

87’ — Україна - Словаччина 2:1

Небезпечна подача у штрафний майданчик України від Ласло Бенеша — Трубін кулаком вибив м'яча подалі.

86’ — Україна - Словаччина 2:1

У Словаччини Івана Шранца змінив Лео Зауер.

85’ — Україна - Словаччина 2:1

Подвійна заміна в України: Сергій Сидорчук та Руслан Маліновський змінили Володимира Бражка та Михайла Мудрика.

84’ — Україна - Словаччина 2:1

Жовта картка Роману Яремчуку за фол проти Мілана Шкріньяра.

82’ — Україна - Словаччина 2:1

Ще три заміни має збірна України, щоб освіжити гру.

80’ — Україна - Словаччина 2:1

ГООООООООООЛЛЛ! Україна виходить уперед! Микола Шапаренко закинув вперед на Романа Яремчука, а форвард проштовхнув м'яч повз Дубравку — 2:1!

77’ — Україна - Словаччина 1:1

Знову пауза. Томаш Суслов впав після контакту з Миколою Шапаренком, але згодом підвівся.

74’ — Україна - Словаччина 1:1

Небезпечна контратака від України! Роман Яремчук та Михайло Мудрик вибігали в контратаку, Яремчук віддав пас на Мудрика, той пробив, але влучив у штангу! Дубравка, тим не менш, удар Михайла контролював.

71’ — Україна - Словаччина 1:1

Статистика другого тайму

• Володіння м'ячем: 49%-51%
  • Удари: 9-8
  • У площину: 3-5

70’ — Україна - Словаччина 1:1

Продовжують активно грати футболісти збірної України. Словакам поки вдається впоратися з тиском.

67’ — Україна - Словаччина 1:1

Подвійна заміна в України: Артем Довбик та Андрій Ярмоленко залишають межі поля, Роман Яремчук та Олександр Зубков виходять на нього.

Подвійна заміна і в України. Давід Ганцко та Лукаш Гараслін пішли з поля, замість них — Адам Оберт та Томаш Суслов.

64’ — Україна - Словаччина 1:1

Ще одна спроба перекинути голкіпера — на цей раз менш точно пробивав Олександр Тимчик.

62’ — Україна - Словаччина 1:1

Тимчасова перерва в грі. Давід Ганцко зазнав ушкодження — можливо знадобиться заміна лівому захиснику Словаччини.

61’ — Україна - Словаччина 1:1

Небезпечний простріл з флангу від Тимчика на Довбика — той намагався переправити у дотик м'яча в сітку, але не зміг.

60’ — Україна - Словаччина 1:1

Подвійна заміна в Словаччини: Ондрей Дуда та Роберт Боженик залишають межі поля, виходять Ласло Бенеш та Давід Стрелець.

59’ — Україна - Словаччина 1:1

Шапаренко зненацька намагався пробити та перекинути Дубравку — голкіпер Словаччини забрав м'яча в руки.

57’ — Україна - Словаччина 1:1

Тримається за обличчя Микола Шапаренко. Показує арбітру, щоб той був уважнішим — міг отримати удар від Ондрея Дуди в ігровому моменті.

56’ — Україна - Словаччина 1:1

Шапаренко лише вдруге забив за збірну України. Вперше півзахисник відзначився у відборі на чемпіонат світу-2022 у грі проти Франції.

54’ — Україна - Словаччина 1:1

Україна зрівнює рахунок! На 54-й хвилині після прострілу Олександра Зінченка відзначився Микола Шапаренко — 1:1!

51’ — Україна - Словаччина 0:1

Момент в України! Подачу з флангу від Мудрика замикав Артем Довбик, але пробив вкрай невдало.

50’ — Україна - Словаччина 0:1

Стартові п'ять хвилин — без великої кількості моментів. Словаччина намагається контролювати м'яча, але й Україна грає активніше на половині поля словаків.

47’ — Україна - Словаччина 0:1

Склад України у матчі проти Словаччини — наймолодший серед усіх команд на Євро-2024. Українці — перші, середній вік футболістів яких менше за 26 років (25 років та 259 днів).

46’ — Україна - Словаччина 0:1

Другий тайм розпочато!

45’ — Україна - Словаччина 0:1

Одну хвилину додав арбітр Майкл Олівер до першого тайму.

Перерва. Україна програла Словаччині перший тайм з рахунком 0:1.

44’ — Україна - Словаччина 0:1

А ось і Трубін вступає в гру. Гараслін завдав удару після контратаки, але голкіпер України відбив його.

43’ — Україна - Словаччина 0:1

Удар у ближній кут від Зінченка зі штрафного удару — Дубравка відбив, не зміг взяти м'яч під контроль.

40’ — Україна - Словаччина 0:1

Зінченко виконав подачу у штрафний удар — Довбик, намагаючись зачепитися за м'яча, порушив правила на захисникові словаків.

В цілому ж Україні вдалося переломити хід подій у матчі та створювати більше моментів, аніж Словаччина.

38’ — Україна - Словаччина 0:1

Ярмоленко виконав подачу на дальню штангу, але навіс виявився неточним.

36’ — Україна - Словаччина 0:1

Діагональний пас пройшов на Михайла Мудрика. Вибігав півзахисник на оперативний простір, але не зміг знайти продовження атаки — завадив йому Дубравка.

34’ — Україна - Словаччина 0:1

Одразу кілька моментів в України! Спершу ефектно обігралися Довбик та Ярмоленко, а потім Олександр Тимчик влучив у штангу!

29’ — Україна - Словаччина 0:1

Момент в України! Мудрик пробивав по воротах після розіграшу кутового, на добиванні намагався зіграти Ярмоленко, але трішки не дотягнувся до м'яча.

28’ — Україна - Словаччина 0:1

Момент в України! Мудрик віддав пас на Довбика, який прибрав Шкриняра, але удар заблокував інший захисник Словаччини.

27’ — Україна - Словаччина 0:1

Без змін у матчі. Словаччина атакує переважно через лівий фланг і дуже активно пресингує гравців збірної України.

23’ — Україна - Словаччина 0:1

Михайло Мудрик отримав м'яча після діагональної передачі, пройшов вперед, але пробіг дуже сильно і неточно.

20’ — Україна - Словаччина 0:1

Україна намагається після пропущеного м'яча йти в атаку, але поки футболісти роблять чимало помилок.

17’ — Україна - Словаччина 0:1

Україна пропускає гол від Словаччини. На 17-й хвилині подачу з флангу замкнув Іван Шранц — 0:1.

16’ — Україна - Словаччина 0:0

Небезпечний штрафний біля воріт України. Володимир Бражко порушив правила проти Станіслава Лоботки поблизу зі штрафним майданчиком.

13’ — Україна - Словаччина 0:0

Перший удар у площину воріт від України — Володимир Бражко пробив здалеку, але по центру і прямо в руки голкіперу Мартіну Дубравці.

12’ — Україна - Словаччина 0:0

Ще один удар по воротах України — Гараслін цілив у ближній кут — знову на місці Трубін.

11’ — Україна - Словаччина 0:0

Перший момент біля воріт. Після прострілу м'яч рикошетом від захисника долетів до Івана Шранца — півзахисник Словаччини впритул розстрілював Трубіна, але голкіпер відбив удар.

10’ — Україна - Словаччина 0:0

Швидка контратака в України. Однак Ярмоленко віддав засильно на Олександра Тимчика, який підключився по флангу.

8’ — Україна - Словаччина 0:0

Подача з лівого флангу у штрафний майданчик України — Трубін забирає м'яча в руки.

6’ — Україна - Словаччина 0:0

Свічка над воротами збірної Словаччини. Артем Довбик намагався поборотися за підбирання, але у підсумку лише порушив правила.

3’ — Україна - Словаччина 0:0

Україна розпочинає матч проти Словаччини другим номером. У грі з румунами активнішими були саме українці.

1’ — Україна - Словаччина 0:0

Початок матчу!

Україна зіграла проти Словаччини наймолодшим складом на Євро-2024

Завдяки змінам середній вік стартового складу збірної України опустився до позначки 25 років та 259 днів. Це найменший показник на чемпіонаті Європи-2024 з футболу.

Загалом Україна стала першою збірною, середній вік складу якої на турнірі опустився нижче позначки 26 років.

Олександр Зінченко провів ювілейний матч на Євро та повторив унікальне досягнення Ярмоленка

На чемпіонатах Європи для Зінченка матч зі Словаччиною став уже десятим за кар'єру. Проводити двозначне число поєдинків на континентальному форумі серед українців досі вдавалося лише Андрієві Ярмоленку — 13 ігор.

Олександр Зінченко на чемпіонатах Європи з футболу: статистика

• Євро-2016: 3 матчі
  • Євро-2020: 5 матчів (1 гол, 1 асист)
  • Євро-2024: 2 матчі (1 асист) — триває

Сергій Ребров оновив рекорд збірної України за вольовими перемогами на Євро-2024: як він на це реагує

Загалом Україна здобула вже п'яту вольову перемогу під керівництвом Сергія Реброва. У грі проти Словаччини він оновив рекорд збірної України за цим показником, який перед цим теж йому належав.

• 21 червня 2024 рік. Словаччина — Україна 1:2 (з 1:0). Тренер — Сергій Ребров

"Не знаю, що сталося". Захисник Словаччини Вавро — про втрачену перевагу над Україною та шанси на плей-оф Євро-2024

• Як змінився перебіг матчу Словаччина — Україна:

"Ми дуже добре розпочали. Забили гол, у нас були моменти. Потім ми трохи зупинилися, а Україна почала частіше атакувати, забила два голи. Ми припускалися помилок. Нам потрібно ще повернутися до гри, у нас є попереду матч [проти Румунії]".

"Не знаю, що сталося. Ми «відкрили» поле для України. Вони мали дуже багато гри один в один. І навіть у штрафному в них були моменти. Нам потрібно передивитися цей матч на відео та попрацювати, щоб такого не було надалі".
  • Чи вірить у вихід до плей-оф:

"Звісно, віримо і показали свої хороші якості проти Бельгії, сильної команди. Все залежить від нас, нам потрібно просто виграти в Румунії. Якщо ми переможемо, то кваліфікуємося; не виграємо — побачимо, що відбудеться у матчі Бельгія — Румунія".

"Прекрасний дотик нападника". Голкіпер Словаччини Дубравка відзначив гол Яремчука та оцінив гру проти України на Євро

• Про емоції від поразки Україні
"Ми дуже розчаровані. У першому таймі класно грали, стартові 45 хвилин були під нашим контролем. Створили трішки моментів, але забили лише один гол".
  • Чи вплинула на гру проти України перемога над Бельгією

"Готувалися до всього, ніколи не недооцінюємо наших суперників. Знаємо, наскільки якісні футболісти у збірної України, як вони переживають за футбол та як важко проти них грати. Перші 35 хвилин для нас були класними, треба було забивати. Але у другому таймі це була дуже важка гра для нас, ми втратили контроль над нею та програли.

Були впевненими [у себе] і перед [матчем проти Бельгії]. Але Україна — інша команда, інша система та атака. Ми були готові, добре грали з м'ячем, але в другому таймі щось втратили".

• Про гол Романа Яремчука
"Другий гол — просто прекрасний перший дотик нападника. Не знав навіть, чи м'яч пролітає повз ліву або праву ногу — настільки класний був дотик від Яремчука".
  • Про шанси на вихід у групи після поразки від України

"Буде важко. Ви бачите, що на цьому Євро всі команди можуть виграти в будь-якому матчі. Але ми дуже досвідчені, нам потрібно просто відновитися після цього матчу та підійти [в гарному стані] до збірної Румунії".

"Була справжня збірна". Анатолій Трубін — про вольову перемогу над Словаччиною та перший вихід на Євро-2024

• Як вдалося переломити хід поєдинку:
"Звісно, всі бачили: перші 20-25 хвилин були дуже важкі для нас. Але після того, як рахунок став 0:1, зрозуміли, що не маємо шляху назад. Змінили нашу тактику — це спрацювало. Як бачите, [проти Словаччини] була справжня збірна, а не та, що у першій грі проти Румунії".
  • Як саме Україна змінила тактику протягом матчу:

"У нас були дуже важкі моменти, коли вони мали м'яч [під контролем]. Тому саме пресинг ми змінили — вони дуже легко виходили [з-під нього]. У другому таймі у них майже не було моментів чи ударів".

• Про свій перший вихід на Євро-2024:

"Всі розуміють позицію воротаря: ціна помилки — на 90% це гол. Тому психологічно голкіпери мають бути зосереджені та [емоційно] стійкі. Ніколи не знаєш, що може бути".

"Я був готовий на першу гру, був готовий зараз. Такі турніри для нас, футболістів — щось унікальне, тим паче в теперішній час. Дуже радий, що змогли перемогти. Третя гра буде вирішальною".

"Віддали все життя заради перемоги". Емоції Романа Яремчука від гола та вольової перемоги над Словаччиною на Євро

• Про емоції після перемоги над Словаччиною
"Чесно кажучи, велика гордість представляти країну. У цей непростий час це підтвердження, що ми ніколи не здаємося, що б не було і лише рухаємося вперед. Ми отримали великий [удар] під дих декілька днів тому, і [проти Словаччини] був найважливіший матч у моїй кар'єрі. Ми віддали все життя заради цієї перемоги, всі емоції. Дякую вболівальникам за підтримку — з гордістю можна готуватися до наступного матчу".
  • Про різницю між грою з Румунією

"Потрібно судити про це вболівальникам. Є експерти, які дивляться наші ігри. Було видно, що ми були на голову агресивнішими. Початок матчу був складним, суперник хороший, гарні футболісти. Десь вони переламали нашу ініціативу, взяли м'яч під контроль та створили моменти. Але добре, що ми витримали, дотерпіли до кінця та вирвали перемогу".

• Про забитий гол

"На тренуваннях ти відпрацьовуєш декілька сотень разів такі моменти. Якщо на тренуваннях ти до них відносишся серйозно, то обов'язково в грі тобі пощастить. [Проти Словаччини] вийшов такий епізод, коли потрібно було зробити два швидких дотики до м'яча, бо і суперник, і воротар були близькими до мене. У мене не було часу на якісь рухи, тому вийшло так, що прийняв м'яча і пробив. І вийшло, що м'яч залетів у ворота".

"Емоції від голу? Важко сказати. Ти працюєш заради цього. Я цілий сезон терпів, пережив чимало травм, різні періоди в кар'єрі. Але я ніколи не здавався, знав, що прийде такий момент, як [проти Словаччини]. І що я буду пишатися тим, що працюю дуже багато заради них. Ніколи не потрібно здаватися, які б не були моменти — треба працювати, і Бог тобі принесе подарунок".
  • Про наступний матч проти Бельгії

"Як перемогти Бельгію? Словаччина вже перемагала Бельгію, ми — Словаччину. Тут заплутана група, Бельгія, як я казав раніше — топзбірна з топфутболістами. Будемо аналізувати, зосередимося на своїй грі, треба просто гарно підготуватися до неї".

"Не реагували так у першому турі". Сергій Ребров відзначив мотивацію збірної України у виграному матчі зі Словаччиною

• Які емоції після перемоги:

"Емоції завжди є. Хочу лише подякувати гравцям. Я зараз рекордсмен за матчами, коли ми пропускаємо, але перемагаємо".

"Важливо для гравців отримати впевненість у тому, що ми робимо правильні речі. Задоволений духом команди. Бачив, що після пропущеного голу футболісти були засмучені, але вони продовжували [боротися]. В другому таймі дійсно було дуже багато моментів, і ми вирвали цю гру".
  • Як змінили гру команди після перерви:

"Підказали дуже важливий момент у пресингу, трішки перебудувалися, і це дало можливість більше відбирати м'яч і створювати моменти. Була ділова підказка, і гравці розуміли, що є шанс [обіграти цю команду]. І я задоволений, що ми цей шанс використали".

• Як відрізнялася збірна від матчу з Румунією:
"Не можу сказати, що вона інша. Гравці мали бажання, але вони дійсно так не реагували у першому матчі, як сьогодні. Не можу сказати, що була інша команда. Було бажання, більше натхнення — і за рахунок цього забили м'ячі. Але я не вважаю, що в першому таймі не було бажання. Була втрата концентрації та помилки".

"Бігатиму так кожну гру". Гравець матчу Микола Шапаренко прокоментував вольову перемогу над Словаччиною

• Про найбільшу подолану дистанцію в матчі:

"А як вигравати ігри, стоячи? Не думаю. Мені байдуже, скільки я пробіг, найважливіше — є результат. Це все заради своєї країни, заради команди. Я буду намагатися так кожну гру бігати".

• Як команда проявила себе в матчі зі Словаччиною:
"Ми отримали заслужену критику за останню гру (з Румунією — 0:3). Сприйняли її, розібрали помилки та намагалися виконувати те, про що домовлялися перед грою. Грати на результат, із самовіддачею".
  • Про результативну передачу на Яремчука:

"Під час гри все дуже швидко відбувається, не встигаєш хвилюватися, заб'є він чи ні. Побачив, що Роман виконав гарний рух — дуже пощастило, що передача пройшла, голкіпер не вийшов, а Яремчук забив переможний м'яч".

• Про матч із Бельгією:

"Давайте поки ще насолодимося перемогою, а потім вже будемо розбирати їхню гру. Тренер розповість, як треба грати".

Україна - Словаччина 2:1

Завдяки перемозі Україна вийшла на проміжне друге місце — мають перевагу над Словаччиною завдяки перемозі в особистій зустрічі.

1. Румунія — 3 очки (1 матч), 3:0 (різниця голів)

• відбори: 19-8

Кінець матчу! Україна перемогла Словаччину — 2:1!

Україна - Словаччина 0:1

Чи зможе Україна перемогти у Словаччини? Проголосувати за свій варіант ви можете на сторінці Суспільне Спорт в Telegram-каналі.

Форвард Словаччини Іван Шранц — єдиний автор голів команди на Євро-2024 з футболу, він також забив і Бельгії. Шранц також є найстаршим футболістом, що забивав у двох поспіль матчах на Євро — перевершив досягнення Хрісто Стоїчкова.

Статистика першого тайму:

• володіння м'ячем: 43%-57%
  • удари: 7-7
  • паси: 224-295
  • відбори м'яча: 9-5

Команди вже вийшли на поле! Але спершу — гімни.

Сергій Ребров повідомив перед матчем, що Віктор Циганков взагалі не зіграє у матчі проти Словаччини.

"На жаль, Циганков ні. Миколенко вчора вперше тренувався. Як ви бачите, він не в стартовому складі, але я сподіваюся, що він готовий до гри".

20 хвилин до початку матчу!

Загалом у восьмий змагальний день Євро-2024 відбудеться три поєдинки:

• 16:00. Словаччина — Україна (Група Е)
  • 19:00. Польща — Австрія (Група D)
  • 22:00. Нідерланди — Франція (Група D)

До початку поєдинку залишилося 25 хвилин! Хто здобуде перемогу у грі — голосуйте на Telegram-каналі Суспільне Спорт.

Андрієві Ярмоленку залишається два м'ячі до того, щоб повторити бомбардирський рекорд Андрія Шевченка у збірній Україні. Наразі Ярмоленко має 46 м'ячів.

Емоційний флешкоментар Андрія Ярмоленка перед матчем проти Словаччини

"Розуміємо, що програли першу гру. Настрій після першої гри був не дуже, тому розуміємо, наскільки важливим є сьогоднішній матч. Розуміємо, що для нас це фінал. Нас або змішають з лайном, або ми покажемо, що є командою, яка тримає удар".

Україна втретє підходитиме до другого туру, не маючи в доробку набраних очок на Євро. Лише одного разу підсумком став вихід у плей-оф: на чемпіонаті Європи-2020 для цього вистачило 3 очок.

Склад Словаччини на матч проти України

Дубравка — Пекарик, Вавро, Шкриньяр, Ганцко — Куцка, Лоботка, Дуда — Шранц, Боженик, Гараслін

Жодної зміни у складі Словаччини після перемоги над Бельгією.

За всю історію Україна та Словаччина провели між собою вісім поєдинків. Мінімальну перевагу за перемогами (3 проти 2) мають саме українці.

Захисник збірної України Юхим Конопля, який у підсумку не потрапив до стартового складу, розповів про очікування від гри зі Словаччиною.

"Ця команда втричі більш організована, аніж румуни. Вони показали [результат] насамперед завдяки своїй організованості та командній силі, а не зірковим гравцям, що можуть здобувати позитивний результат проти дуже сильних опонентів. Тому ця гра ще важливіша, аніж проти румунів, бо в ній буде вирішуватися наша подальша доля".

Збірна Словаччини після перемоги у стартовому поєдинку проти Бельгії покращила позиції в оновленому рейтингу ФІФА — займає 45-те місце (покращення на три позиції).

Однією з головних змін у складі України став вихід у старті Андрія Ярмоленка замість Віктора Циганкова. Циганков тренувався за індивідуальною програмою перед грою проти Словаччини.

Андрій Ярмоленко в національній збірній України з футболу.

У порівнянні зі складом на Румунію в України одразу кілька змін:

• Анатолій Трубін замінює Андрія Луніна на позиції голкіпера;
  • справа у захисті Олександр Тимчик міняє Юхима Коноплю;
  • ще по одній зміні — у центрі півзахисту та в атаці. Володимир Бражко гратиме в опорній зоні замість Тараса Степаненка, а Андрій Ярмоленко — замість Віктора Циганкова на правому фланзі.

Стартовий склад збірної України на матч проти Словаччини

Трубін – Тимчик, Забарний, Матвієнко, Зінченко – Шапаренко, Бражко, Судаков – Ярмоленко, Довбик, Мудрик

15-й матч збірної України під керівництвом Сергія Реброва. Три поєдинки команда під його керівництвом програла:

• Італії (1:2) у відборі на Євро-2024
  • Польща (1:3) у товариському матчі
  • Румунії (0:3) на Євро-2024

Проти Словаччини Україна зіграє у жовтій формі.

Форма збірної України з футболу. УАФ

Україна — Словаччина: де дивитись матч на Суспільному?

Матч Україна — Словаччина, трансляція буде доступна для показу на місцевих телеканалах Суспільного. Наприклад, Суспільне Київ чи Суспільне Львів. Дивитись Україна — Словаччина онлайн можна виключно на каналах у цифровому ефірі T2, IPTV і кабельних мережах.

На сайті Суспільне Спорт Україна — Словаччина трансляція здійснюватися не буде. Також за умовами договору місцеві телеканали Суспільного мовлення на OTT-платформах не транслюватимуть матч Україна — Словаччина. Дивитися матч збірної України з футболу — на медіасервісі MEGOGO.

У восьмий змагальний день Євро-2024 з футболу відбудуться три матчі. Ще два поєдинки зіграють у квартеті D.

Суперники ж України, Румунія та Іспанія зіграють у суботу, 22 червня.

Сергій Ребров на своїй пресконференції, відповідаючи на запитання про вплив критики на команду, згадав настанови Валерія Лобановського, під керівництвом якого виступав у "Динамо" та збірній. Ребров згадав, що Лобановський у схожих випадках радив звертати уваги на висновки, які зробили футболісти всередині команди.

"Вплив? Важко сказати. Але коли навіть я працював із Лобановським, він казав: нічого не читайте, слухайте тренера; якщо вірите в тренера і команду, то важливі ваші висновки, а не журналістів, які не бачать тренувального процесу, які були [поставлені] цілі в грі".

Матч Словаччина — Україна відбудеться в Дюссельдорфі на місцевій "Дюссельдорф-Арені". Вона здатна вмістити 42.7 тисяч глядачів.

Півзахисник Словаччини Ондрей Дуда пригадав події Євро-2020, коли команда розпочала турнір з перемоги, однак після двох поразок посіла третє місце та не вийшла у плей-оф.

Ми точно скромно готуємося до матчу, хочемо здобути успіх. Три роки тому ми вилетіли після першої перемоги, але такий футбол, він буває жорстокий. Але поки в нас є шанси пройти далі, ми будемо робити максимум для успіху", — цитує футболіста сайт УЄФА.

На пресконференції перед матчем проти України головний тренер Словаччини Франческо Кальцона розповів, що попри протилежні результати команд у першому турі очікує на складне протистояння в Дюссельдорфі, та відзначив сильні сторони "синьо-жовтих".

• Про матч з Україною:
"Наразі з усіма футболістами [збірної Словаччини] все гаразд. Вважаю, Україна має чудові якість та ідентичність. Вони вже тривалий час грають під керівництвом нового тренера [Сергія Реброва]. Буде важка гра, але в нас також є власна якість".
  • У чому полягає найбільша сила збірної Словаччини:

"Наша сила — скромність. Ми мусимо викладатися на 110 відсотків, якщо хочемо потішити наш народ. Дуже раді бачити стільки словацьких фанів, як в останньому матчі з Бельгією. Сподіваюся, вони продовжать підтримувати нас у наступних іграх".

Хто переможе у матчі Словаччина — Україна?

Через розмову "на підвищених тонах" після поразки від Румунії футболісти збірної України навіть попросили головного тренера команди Сергія Реброва залишити роздягальню.

"Якщо ви живете в Україні, то знаєте, що гравці можуть розмовляти між собою. Дійсно, ця гра була дуже важливою для всієї країни. Після гри вони по-чоловічому хотіли поговорити та запитали, чому була така віддача на полі. Я вважаю, що вона була недостатня", — сказав Ребров на пресконференції.

"Я вважаю, це нормально в нашій країні. Може, в Німеччині це ненормально, але в нас це нормально, коли хлопці говорять між собою і запитують один одного, чому так було. Ось чому я вийшов з роздягальні, бо гравці мене попросили, хотіли поговорити окремо, між собою".

Матч проти Словаччини збірна України проведе після розгрому від Румунії. Після гри футболісти провели розмову "на підвищених тонах", а Руслан Маліновський одним з перших публічно розповів деталі того, що саме вийшло не так у зустрічі з румунами.

На Євро-2020 з футболу збірна України та Словаччина також були конкурентами за місце в плей-оф. Тоді українці посіли останнє прохідне місце серед третіх та не пропустили словаків до наступного раунду.

Як саме це сталося і що кажуть про це у збірній Словаччині — читайте тут.

Збірна Словаччини не вперше гратиме матч проти України — востаннє команди зустрічалися між собою у розіграші Ліги націй.

Що відомо про Словаччину перед матчем проти України — читайте тут.

Заявка Словаччини на матч з Україною

• Воротарі: Мартін Дубравка ("Ньюкасл", Англія), Марек Родак ("Фулгем", Англія), Генріх Равас ("Нью-Інгленд Революшн", США).
  • Захисники: Себастьян Коша ("Спартак" Трнава, Словаччина), Петер Пекарік ("Герта", Німеччина), Норберт Д'ємбер ("Салернітана", Італія), Денис Вавро ("Копенгаген", Данія), Мілан Шкріньяр (ПСЖ, Франція), Адам Оберт ("Кальярі", Італія), Давід Ганцко ("Феєнорд", Нідерланди), Вернон Де Марко ("Хатта", ОАЕ).
  • Півзахисники: Юрай Куцка ("Слован" Братислава, Словаччина), Матуш Беро ("Бохум", Німеччина), Томаш Ріго ("Банік", Чехія), Патрік Грошовські ("Генк", Бельгіія), Станіслав Лоботка ("Наполі", Італія), Ондрей Дуда ("Верона", Італія), Ласло Бенеш ("Гамбург", Німеччина).
  • Нападники: Давід Стрелец ("Слован" Братислава, Словаччина), Давід Дюріш ("Асколі", Італія), Томаш Суслов ("Верона", Італія), Іван Шранц ("Славія", Чехія), Роберт Боженик ("Боавішта", Португалія), Любомир Тупта ("Слован" Ліберец, Чехія), Лео Сауер ("Феєнорд", Нідерланди), Лукаш Гараслін ("Спарта", Чехія).

До заявки збірної України на матч проти Румунії увійшли всі 26 футболістів. При цьому участь під питанням участь захисника Віталія Миколенка (лише напередодні повернувся до загальної групи) та півзахисника Віктора Циганкова (займався індивідуально).

• Воротарі: Георгій Бущан, Анатолій Трубін, Андрій Лунін
  • Захисники: Юхим Конопля, Олександр Сваток, Максим Таловєров, Ілля Забарний, Валерій Бондар, Богдан Михайліченко, Олександр Тимчик, Микола Матвієнко, Віталій Миколенко
  • Півзахисники: Сергій Сидорчук, Тарас Степаненко, Андрій Ярмоленко, Микола Шапаренко, Георгій Судаков, Руслан Маліновський, Михайло Мудрик, Володимир Бражко, Олександр Зінченко, Віктор Циганков, Олександр Зубков
  • Форварди: Роман Яремчук, Артем Довбик, Владислав Ванат