Визначилась повна сітка Кубка претендентів-2024 з волейболу: проти кого зіграє Україна

Збірна України з волейболу вдруге поспіль виступить на Кубку претендентів. CEV

Хто стане суперником України у чвертьфіналі.

Визначилась повна сітка чоловічого Кубка претендентів-2024 з волейболу. Сталося це після оновлення світових рейтингів у понеділок, 17 червня.

Кубок претендентів — відбірковий турнір до Ліги націй, найпрестижнішого комерційного змагання збірних. Збірна України вдруге поспіль братиме участь у відбірковому чемпіонаті. Минулого року "синьо-жовті" вибороли "бронзу", однак це не дозволило отримати путівку у Лігу націй.

Цьогоріч Україна востаннє отримала шанс потрапити до Ліги націй саме через Кубок претендентів. Від Європи команда Рауля Лосано пройшла на турнір разом із Хорватією, яку перемогла у фіналі Золотої Євроліги-2024, та Бельгією, яка відібралась за світовим рейтингом.

Який вигляд має турнірна сітка для України?

Сітка Кубка претендентів-2024 була сформована на основі рейтингу збірних. Україна, попри статус найрейтинговішої команди, отримала другий номер посіву, який очолив Китай, господар змагань.

Перший матч на Кубку претендентів Україна зіграє проти Чилі – представника Південної Америки. А у півфіналі може натрапити на одну з європейських збірних — Хорватію, яку обіграла у фіналі Золотої Євроліги, або ж Бельгію.

• Україна/Чилі – Бельгія/Хорватія

Фінал Кубка претендентів відбудеться у Китаї 7 липня.

Кубок претендентів: що відомо

• Україна жодного разу не виступала в Лізі націй. Серед цьогорічних учасників Кубка претендентів відповідний досвід має Китай та Бельгія.
  • Жіноча збірна України з волейболу не потрапила до Кубка претенденток. Після того, як українки не вийшли у Фінал Чотирьох Золотої Євроліги, вони могли відібратися до турніру за світовим рейтингом, однак натомість туди потрапила Бельгія.
  • Кубок претендентів — останній турнір для чоловічої збірної України з волейболу. На Олімпійські ігри у Парижі українська команда не відібралася.