Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга

"Манчестер Сіті" подав позов до суду проти АПЛ через правила спонсорства

ЗМІ
"Манчестер Сіті" під час фіналу Кубка Англії. AP/Kin Cheung

Позов зосереджується на правилах угод з асоційованою стороною.

Чинний чемпіон Англії "Манчестер Сіті" подав позов до суду проти англійської Прем'єр-ліги. Про це повідомляє The Athletic.

За даними видання, "містяни" оскаржують правила угоди з асоційованою стороною (APT). APT розроблено для того, щоб гарантувати, що всі угоди про спонсорство або доходи між клубом і організаціями, пов’язаними з їхніми власниками, здійснюються за справедливою ринковою вартістю.

Що відомо про позов?

  • У лютому клуби АПЛ проголосували за затвердження більш жорстких правил щодо оцінки таких угод. Однак "Ман Сіті" виступив проти, стверджуючи, що це суперечить законодавству про конкуренцію. Втім рішенням більшості правила провадили.
  • Тепер клуб подав позов до суду: "Сіті" вимагає від Прем'єр-ліги скасувати нові правила та фінансову компенсацію за передбачувані збитки від спонсорських угод, які були припинені дією APT.

Однак позов "Ман Сіті" проти АПЛ – не перша справа двох сторін. В лютому 2023 року АПЛ висунула 115 звинувачень на адресу "Ман Сіті" за порушення фінансових правил упродовж останніх 14 років. Більшість з них стосується відрізку з сезону 2009/10 до 2017/18.

Суть звинувачення "Ман Сіті"?

  • Порушення правил АПЛ при наданні "точної фінансової інформації" про доходи (зокрема про доходи від спонсорських контрактів), їхні джерела та операційні витрати.
  • Порушення стосуються контрактів з гравцями та менеджерами, а також винагороди, заявленої у фінансовій звітності "Сіті".
  • Недотримання правила фінансового фейр-плей (період ймовірних порушень - з сезону 2013/14 до 2017/18) і т.д.

Прем'єр-ліга передала низку передбачуваних порушень до незалежної комісії, яка тепер вирішить, як діяти далі, з потенційними покараннями, включаючи вилучення очок або навіть виключення з дивізіону.

Що далі?

  • Тепер після власного позову "Ман Сіті" має шанс нівелювати частину звинувачень зі сторони АПЛ, якщо клубу вдасться довести, що нові правила угод з асоційованою стороною є незаконними.
  • Двотижневе приватне арбітражне слухання, ініційоване "Ман Сіті", розпочнеться в понеділок, 10 червня.
  • 19 клубів Прем'єр-ліги запросили взяти участь у судовому засіданні, 12 клубів уже погодились, щоб виступити на захист Прем'єр-ліги.