Чотири українки візьмуть участь в етапі Діамантової ліги в Стокгольмі: хто й коли змагатиметься

Ярослава Магучіх. Фото: Bernat Armangue/AP Photos

На сьомому етапі змагань Україну представлятимуть в двох дисциплінах.

Сезон Діамантової ліги-2024, головної комерційної серії з легкої атлетики, продовжиться сьомим етапом у Стокгольмі, Швеція. Змагання відбудуться у неділю, 2 червня.

Чотири легкоатлетки представлять Україну в Стокгольмі двох дисциплінах: у стрибках у висоту та у бігу на 400 метрів з бар’єрами. У дисципліні стрибків у висоту виступить одразу три українки: дворазова переможниця “Діамантової ліги” Ярослава Магучіх, срібна призерка в Досі Ірина Геращенко та Юлія Левченко, яка вдруге цього сезону братиме участь у сезоні Діамантової ліги.

У бігу на 400 метрів з бар'єрами візьме участь Анна Рижикова, яка провела вже два етапи Діамантової ліги у сезоні: здобула "бронзу" на етапі в Рабаті та фінішувала шостою в Осло.

Не змагатиметься в Стокгольмі лідерка збірної України Марина Бех-Романчук через травму. Легкоатлетка мала відкрити сезон Діамантової ліги-2024 ще на етапі в Юджині, проте змагання в потрійному стрибку пройшли без її участі.

Діамантова ліга: українки на етапі в Стокгольмі (2 червня)

  • 17:25. Стрибки у висоту: Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко, Юлія Левченко
  • 19:32. 400 метрів з/б: Анна Рижикова

Яка конкуренція очікує на українок

  • Серед суперниць українок у стрибках у висоту Нікола Оліслагерс – срібна призерка Олімпіади-2020 і чемпіонка світу в приміщенні-2024, чемпіонка світу-2022 Елеанор Паттерсон та Мірела Демірева – володарка "срібла" Олімпіади-2016 та дворазова срібна призерка чемпіонатів Європи 2016 та 2018 років.
  • Також за першість у стрибках у висоту на етапі в Стокгольмі змагатимуться бронзова призерка ЧС у приміщенні та Євро-U23 Лія Апостоловські, володарка "срібла" Євро-U23 Майя Нільссон та бронзова призерка Універсіади-2019 Імке Оннен.
  • У дисципліні 400 метрів з/б суперницями Рижикової стануть дві нідерландки: бронзова призерка Олімпіади-2020, володарка "золота" на ЧС-2023 та ЧС-2023 у приміщенні, триразова чемпіонка Діамантової ліги Фемке Бол, та чемпіонка світу-2024 у приміщенні, золота призерка ЧС та Євро у 2023-му Кателійн Пітерс. Окрім них змагатиметься італійка і бронзова призерка Євро-2019 у приміщенні Айоміде Фолорунсо.
  • Також серед суперниць українки три представниці Ямайки: дворазова бронзова призерка чемпіонату світу-2023 Рашелл Клейтон, бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 з естафети 4х400 м Жаньєв Рассел, а також срібна призерка з естафети та змішаної естафети 4×400 м Андренетт Найт.

Що відомо?

  • Сезон Діамантової ліги налічуватиме 15 міжнародних стартів, включно із фіналом серії у вересні.
  • Останній заліковий старт сезону 5 вересня прийматиме Цюрих. Після чого чемпіони сезону визначатимуться 13-14 вересня на дводенному фіналі у Брюсселі.
  • Для Магучих виступ у Стокгольмі стане першим у сезоні Діамантової ліги. Українка заявила, що етапи турніру "BAUHAUS-galan — важливий крок перед чемпіонатом Європи", де легкоатлетка захищатиме тогорічне "золото".
  • Усі чотири легкоатлетки потрапили до складу збірної України на чемпіонат Європи з легкої атлетики, що відбудеться з 7 до 12 червня.