Марта Костюк програла хорватці Векич у другому колі Ролан Гарросу-2024

Матч Марти Костюк вдруге на Ролан Гаррос-2024 переривали через дощ. REUTERS/Yves Herman

Хорватка пройшла на турнірі вже двох українок.

Українська тенісистка Марта Костюк зіграла матч другого кола на Ролан Гарросі-2024. У двох сетах українка поступилася хорватці Донні Векич.

Костюк розпочала Ролан Гаррос з камбеку у матчі проти бразилійки Лаури Пігоссі: програючи 2:4, українка змогла відігратися та вирвати перемогу з результатом 6:4.

Наступною суперницею Костюк стала хорватка Векич, яка на старті турніру пройшла іншу українку, Лесю Цуренко. Для тенісисток це була перша зустріч, однак вона відбулася на день пізніше: через дощ гру перенесли з середи на четвер, 30 травня.

Як минув матч Костюк — Векич?

• Перший сет Костюк розпочала вкрай невдало: програла п'ять поспіль геймів. Однак згодом змогла взяти наступні п'ять та зрівняти рахунок.
  • Попри камбек Костюк, Векич взяла перший сет з рахунком 7:5. Українська тенісистка при цьому відіграла п'ять сетпойнтів у хорватки: двічі за рахунку 2:5 та ще одного разу за результату 3:5 перед вирішальним 12-м геймом.
  • Старт другого сету матчу було перенесено через дощ. Попри це, на відміну від першого поєдинку українки проти Пігоссі, пауза була нетривалою, а гру відновили менш ніж за годину.
  • Вдруге використати вимушену перерву Костюк не вдалося. Ключовим моментом став дев'ятий гейм, у якому українка дозволила хорватці зробити брейк, не взявши у відповідь жодного очка.
  • Впродовж матчу Костюк здійснила 40 невимушених помилок (проти 32 у Векич). Також українка використала лише 34% брейкпойнтів (у хорватки 54%).

Ролан Гаррос-2024. Друге коло

Донна Векич (Хорватія) — Марта Костюк (Україна, 18) 2:0 (7:5, 6:4)

На Ролан Гарросі-2024 Костюк показала другий найкращий результат у кар'єрі на цьому рівні. У 2021 році українській тенісистці вдалося пройти до 1/8 фіналу.