48-річна гімнастка Чусовітіна не братиме участі у дев'ятій Олімпіаді в кар'єрі: у чому причина

Оксана Чусовітіна. AP/Ashley Landis

Найстарша гімнастка в історії Олімпіад пропустить Париж-2024.

48-річна гімнастка Оксана Чусовітіна не зможе взяти участь у дев'ятих Олімпійських іграх в кар'єрі. Про це гімнастка повідомила на своїй сторінці у Instagram.

Олімпійська чемпіонка й триразова чемпіонка світу зі спортивної гімнастики, узбекистанка Оксана Чусовітіна мала шанс кваліфікуватись на Олімпіаду-2024 через чемпіонат Азії з гімнастики, що проходить в Ташкенті. Для отримання ліцензії на Париж-2024 спортсменці потрібно було фінішувати на першому місці в багатоборстві.

Однак 48-річна гімнастка отримала травму під час тренувань. Чусовітіна зазначила, що вклала багато зусиль у підготовку і засмучена через ситуацію, що склалась.

"Я отримала травму під час виконання вільних вправ і не зможу взяти участь у змаганнях. Я дуже засмучена, тому що довго готувалася до цих змагань, повернулась до багатоборства і хотіла виступити в нашій країні, перед уболівальниками. Але, на жаль, завтра ви не побачите мене серед учасниць", – написала Чусовітіна.

Найстарша гімнастка в історії Олімпіад Оксана Чусовітіна у 2022 році продовжила кар'єру ще на два роки через те, що вирішила спробувати дійти й до Олімпійських ігор-2024 у Парижі.

Хто така Оксана Чусовітіна

  • 48-річна узбекистанська спортивна гімнастка. Раніше представляла СРСР, а після його розпаду – збірну СНД та Об'єднану команду, в 2006-2012 роках – Німеччину.
  • Олімпійська чемпіонка 1992 року в складі Об'єднаної команди, срібна призерка Олімпіади-2008 у опорному стрибку (за Німеччину). Загалом брала участь у восьми Олімпійських іграх (1992-2021), що є абсолютним рекордом у гімнастиці: що серед жінок, що серед чоловіків.
  • Чусовітіна – триразова чемпіонка світу, має по чотири срібні й бронзові нагороди світових першостей. Дворазова чемпіонка Азійських ігор-2002, чотириразова призерка чемпіонату Азії-1996, чемпіонка Європи-2008.
  • Авторка п'яти гімнастичних елементів, названих на її честь: має по два іменні елементи в опорному стрибку й на брусах та один – у вільних вправах.