Юлія Стародубцева вийшла у фінал кваліфікації на Ролан Гаррос-2024

Юлія Стародубцева перемогла у півфіналі кваліфікації на Ролан Гаррос-2024. Getty Images/Robert Prange

Єдина українка, що пройшла у фінал.

Юлія Стародубцева пройшла до фіналу кваліфікації на Ролан Гаррос-2024. Сталось це за підсумками півфінального матчу проти представниці Китаю Сяоді Ю.

У першому колі кваліфікації відбулось "українське дербі" між сіяною Юлею Стародубцевою та Катериною Завацькою. У двогодинному матчі за два сети Стародубцева здолала опонентку і вийшла у наступний етап.

Півфінальний матч українка провела проти несіяної представниці Китаю Сяоді Ю. Раніше тенісистки не зустрічались в офіційних матчах.

Як пройшов поєдинок

  • На початку першого сету тенісистки йшли на рівних: обидві гравчині забирали гейми на своїх подачах. Втім під час четвертого гейму українка дозволила суперниці зробити брейк на своїй подачі та відпустила китаянку уперед.
  • Однак більше Стародубцева не припускалась помилок. Українка забрала усі пять наступних геймів та закрила партію з рахунком 6:3 на свою користь.
  • Ключовим моментом другого сету став шостий гейм. За рахунку 3:2 китаянка дозволила Стародубцевій зробити брейк на своїй подачі та збільшити відрив до двох геймів. Після цього українська тенісистка забрала ще два гейми поспіль і завершила партію перемогою 6:2.
  • Матч тривав 1:34 години, за які українка не зробила жодного ейсу та припустилась двох подвійних помилок.

Кваліфікація на Ролан Гаррос-2024. Півфінал

Сяоді Ю (Китай) – Юлія Стародубцева (Україна) 0:2 (3:6, 2:6)

У фіналі Стародубцева зіграє з переможницею пари Мирина Стакушич (Канада) – Антонія Ружич (Хорватія).

Що означає перемога Юлії Стародубцевої?

  • Дебютний вихід у фінал у кваліфікації на Ролан Гаррос. Це перші виступи Стародубцевої на цьому Грендслемі.
  • Стародубцева – єдина українка, що дійшла до фіналу кваліфікації на Ролан Гаррос-2024. До цього зупинилась у півфіналі Дар'я Снігур, а в першому колі вилетіли Катерина Байндль, Катерина Завацька та Віталій Сачко.
  • Якщо тенісистка переможе у фіналі – стане шостою українкою, що гратиме в основній сітці Грендслему. На Відкритому чемпіонаті Франції гарантовано виступатимуть Еліна Світоліна, Марта Костюк, Даяна Ястремська, Ангеліна Калініна та Леся Цуренко.