Україна здобула останню ліцензію з академічного паравеслування на Паралімпіаду-2024

Дарія Котик та Станіслав Самолюк. World Rowing

У змішаних двійках класу PR3 відібралися Дарія Котик і Станіслав Самолюк.

Збірна України з академічного паравеслування здобула четверту ліцензію на Паралімпійські ігри 2024 року в Парижі. Відбулося це на заключній відбірковій регаті у швейцарському Люцерні.

У серпні та вересні у Франції визначать паралімпійських чемпіонів з п'яти веслувальних дисциплін. До трьох із них "синьо-жовті" кваліфікувалися за підсумками світової першості 2023 року.

Остання, четверта ліцензія України здобута в змішаних двійках класу PR3. Свої змагання в Люцерні виграв тандем Дарії Котик та Станіслава Самолюка.

Як українці кваліфікувалися на Паралімпіаду-2024?

• У перший день змагань неділі, 19 травня, посіли друге місце попереднього старту — поступилися 4.41 секунди тандему з Бразилії.
  • У фіналі вівторка, 21 травня, здобули переконливу перемогу — з відривом у майже хвилину від бразильців на другій сходинці.
  • Здобули єдину ліцензію як переможці фіналу. Всього у фіналі кваліфікації взяли участь чотири збірні: окрім України та Бразилії, заявилися Таїланд і Китай, який не стартував у фіналі.

Хто відібрався на Паралімпіаду в цій дисципліні?

Наразі у змаганнях змішаних двійок класу PR3 визначено вже дев'ять з 12 країн — учасниць Паралімпіади. Після завершення відбіркового циклу ще три країни отримають запрошення від комісії організаторів.