"У планах ще більша база". Ілля Ковтун оновив два особисті рекорди на Євро завдяки ускладненим програмам

Ексклюзивно
Ілля Ковтун вдруге став чемпіоном Європи у вправах на паралельних брусах. Getty Images/Gabriel Bouys

У вправах на паралельних брусах Ковтун тричі поспіль оновив особистий рекорд.

Ілля Ковтун провів надуспішний чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Турнір, що тривав наприкінці квітня, 20-річний гімнаст завершив з трьома золотими медалями: у командному багатоборстві, а також на окремих снарядах — паралельних брусах та перекладині.

Практично в усіх вправах Ковтун виконував ускладнену програму. На обох снарядах 20-річний атлет оновлював особисті рекорди за набраними балами, причому на брусах робив це тричі поспіль: у перші два дні виконав програму зі складністю 6.9, а під час фіналу командного багатоборства — 7.0.

Програма на Євро-2024 Ковтуна — найскладніша у його кар'єрі. На трьох попередніх стартах у 2024 році, етапах Кубка світу в Каїрі, Коттбусі та Баку, вона складала 6.7 бали, що його особиста тренерка Ірина Горбачова пояснювала підготовкою до конкуренції з провідними гімнастами, серед яких олімпійський чемпіон Токіо Цзоу Цзиньюань.

"Ми отримали оцінку 15.6 бали на першому етапі, що є особистим рекордом Іллі. Але все одно потрібно підвищувати коефіцієнт складності вправи. Ми це розуміємо, над цим працюємо, у нас є деякі нотатки з цього приводу. Складність треба додавати, тому що є китаєць, у якого дуже висока база, є американець, який чудово виступає на брусах", — розповідала Горбачова в коментарі Telegraf.com.ua.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт після чемпіонату ЄвропиРозмова відбулася 1 травня. особиста тренерка українського гімнаста наголосила: після континентальної першості працюватимуть над ускладненням програми. І планують підготувати дві комбінації для виконання на великих турнірах.

"Ми вийшли на 6.9-7.0 балів на брусах, але в нас у планах ще більша база. Він може підняти [складність] на 7.1-7.2 бали, і ми будемо над цим працювати, бо саме так хочемо. Тобто у нас буде дві комбінації: одна, з якою ми маємо потрапити до фіналу, і якщо ми у фіналі, там буде інша, трішки складніша, щоб можна було боротися за найкращими гімнастами світу".

"Чи буде ускладнення програми на перекладині? Звичайно. Взагалі Ілля вже збирав поперечину [зі складністю] 6.4-6.5 бали, але комбінація була дуже складною, і виконання там трішки у нас було погане і нестабільне. Зараз ми перебудували комбінацію, змінили елементи місцями, зосередилися спочатку на чотирьох перельотах, і три з них зав'язали в одну зв'язку. Але плануємо три елементи змінити, ускладнити. Ми також хочемо вималювати дві комбінації, але хочемо, щоб була для кваліфікації не 5.9, а 6 з чимось, і щоб була ще ускладнена".

Попри три золотих медалі, виступом Ковтуна на чемпіонаті Європи Горбачова задоволена лише частково. Пояснює: на репетиції перед стартом Євро гімнаст невдало стрибнув опорний стрибок, внаслідок чого до нього повернулися проблеми з ногою. Цим тренерка пояснила і втрату шансів на медаль в особистому багатоборстві, де Ковтун посів шосте місце.

"Під час вільних вправ Ілля впав у першій діагоналі, і далі вже зрозумів, що з ногою ще гірше щось трапляється. Як наслідок, він почав себе перестраховувати, з килима зійти не міг, бо необхідно вільні вправи доробити до кінця. У підсумку він припустився двох падінь, і ми трішки відвернулися від основної цілі. Потім на коні він потрапив добре у свою висхідну комбінацію, але вже на зіскоку помилився і втратив аж півтора бала. Оскільки з цими двома приладами ми не впоралися, вони не дали нам можливість боротися за багатоборство".

Як Ілля Ковтун оновлював особисті рекорди на Євро зі спортивної гімнастики

  • перший день (кваліфікація у багатоборстві): оновив рекорд на паралельних брусах (15.266) та перекладині (14.600).
  • другий день (фінали окремих снарядів): оновив рекорд на паралельних брусах (15.633), повторив рекорд у перекладині.
  • третій день (фінал командного багатоборства): оновив рекорд на паралельних брусах (15.800).